خانه / مطالب مفید / طراحی شهری / دانلود رایگان پاورپوینت کتاب طراحی شهرها نویسنده ادموند بیکن در 30 اسلاید

دانلود رایگان پاورپوینت کتاب طراحی شهرها نویسنده ادموند بیکن در 30 اسلاید

همارهان عزیز در این پست دانلود رایگان پاورپوینت کتاب طراحی شهرها نویسنده ادموند بیکن رو براتون آماده کردیم که میتوانتید به صورت رایگان آن را در پایین دانلود کنید .

فهرست دانلود رایگان پاورپوینت کتاب طراحی شهرها نویسنده ادموند بیکن

1:اجزای اصلی طراحی معماری

2:فرم و فضا

3:تعریف فضا

4:مفصل‌بندی فضا

5:طرق ادراک فضا

6:ماهیت نظام‌های حرکتی همزمان

7:سرشت طرح

8:تکوین پاریس

9:نتیجه‌گیری

ماهیت تصمیمات گذشته تاثیر شرایط در نحوه‌ي این تصمیم‌گیری ها و افکار منبعث از وحدت انها هدف اصلی این کتاب بررسی مفهوم ایده‌ی طراحی است.

هرم مصر بیان کامل فرمی است که از زمین به هیئت توده ای مستولی سر بر می اورد

بر عکس معماری چینی بیان قدرتمند وجود نوعی هماهنگی با طبیعت است و نه سلطه بر ان.

در معماری اسلامی گنبد های با شکوه که این همه در محورند گویی فضای داخلی را باز می تابانند که این ویژگی با گنبد کلیسا‌های مسیحی در اروپای غربی که سازه و توده تلقی می‌شوند در تضادی اشکار قرار رمی‌گیرند.

امروزه در شهرهایمان باید به چیزی ورای طراحی بناها و شبکه‌ی رفت و امد توجه شود.باید فضا‌هایی خلق کنیم که با نیاز‌های امروز مطابقت داشته باشند و ان‌ها را طوری تعریف کنیم که با تکنولوژی مدرن همخوان باشد.در این فضا‌ها باید روحی را دمید که زاده‌ی فرم‌های معماری است.به این طریق میتوان به شهر غنا و تنوع بخشیدو در شاید به دنبال تاثیر فزاینده ای که حاصل پیوند‌های گوناگون شهروندان با نقاط مختلف شهر خواهد بود بتوان در ان‌ها احساس تعلق به شهر را ایجاد کرد.

ماهیت نظام‌های حرکتی همزمان

برای درک معنای نظام‌های حرکتی همزمان یا معابری که شهرنشینان در انها حرکت می‌کنند یا به این سو و ان سو برده‌می‌شوند باید سه مفهوم را در نظر گرفت:

1:رابطه‌ی توده و فضا

2:تداوم تجربه

3:تداوم‌های همزمان

فرم و فضا

فرم معماری نقطه‌ای است که توده و فضا با هم پیوند می خورند و تا رابطه‌ی فلسفی این دو با هم روشن نشود فرم معماری مبهم خواهد ماند.

 

دانلود پاورپوینت

درباره ی k1sharch

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *