فرودگاهنمونه های موردی

دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

پلان فرودگاه را میتوان مجموعه ای از تأسیسات ،پایانه ها ویا مکانی در نظر گرفت که از آن برای جابجایی و حمل ونقل هوایی بوسیله هواپیما استفاده میشود.فرودگاه را به دو بخش هوایی و زمینی دسته بندی میکنند .بخش هوایی : مجموعه ای از تأسیسات است که در ارتباط نشست و برخاست هواپیماست و بخش زمینی :ساختمان هایی است که بوسیله مرزهایی مشخص محدود میشود.

 

عزیزان برای دانلود پروژه کامل پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

 

در دنیای امروز که شاهد رشد سریع همه جانبه و لحظه ای تکنولوژی و زندگی هستیم ،مسافرت ،جابجایی و حمل و نقل سریع و ایمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در اینصورت است که فرودگاه و هواپیما در جوامع امروزی نقش بسزایی دارند .

پلان فرودگاه براساس نوع خدمات رسانی و عملکردشان به دو نوع تجاری و غیر تجاری طراحی و تقسیم بندی میشوند. در طراحی فرودگاه های تجاری ارائه خدمات و تسهیلات به هواپیماهای بزرگ مد نظر قرار داده میشود ودر طراحی فرودگاه های غیر تجاری ارائه خدمات به هواپیماهای کوچک.

برای طراحی پلان فرودگاه :شرایط آب و هوایی منطقه ،اقلیم،باد سطحی و …. در نظر گرفته میشود.

به عنوان مثال با افزایش درجه حرارت هوا به علت پایین آمدن چگالی و در نهایت افزایش فشار هوای خروجی از موتور ،افزایش طول باند پروازی حائز اهمیت است.در فرآیند طراحی فرودگاه ها به ازای هر ۱۰۰۰ فوت (۳۰۵ متر) افزایش ارتفاع از سطح دریا به میزان ۷درصد به طول باند اضافه میشود.

نقش ارتفاع در طراحی پلان فرودگاه را نیز نمیتوان نادیده گرفت بطوریکه ؛با افزایش ارتفاع فرودگاه طول باند پرواز افزایش میابد و با تغییرات وزن هواپیما و درجه حرارت تغییر میکند.

هواپیما نیز بر اساس طول دهانه بال توسط طراحان دسته بندی و طراحی میشود.کد دوعلامتی مرجع فرودگاه نشان می دهد که هواپیما بر اساس چه گروه تقرب و چه گروه طراحی،طراحی وساخته شده است.

مسافران بر اساس نوع سفر به دودسته طبقه بندی میشوند: الف –  افرادی که با هدف شغلی و تجاری مسافرت میکنند.      ب- افرادی که  برای تفریح و امور شخصی مسافرت میکنند. که عموما این گونه مسافران نیازمند خدمات و تسهیلات پایانه ای متفاوت نسبت به سایرین هستند.

مسافرانی که در بین مرزهای داخلی کشور تردد دارند را مسافران داخلی و مسافرانی که بین کشورهای مختلف جابجا میشوند را مسافران بین المللی می گویند.

 

عزیزان برای دانلود پروژه کامل پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

 

پایانه مسافربری

پایانه های مسافر بری با توجه به پیش نیاز ها، رعایت نکات اقتصادی و معیارهاو …. طراحی میشوند.که باید همواره به لحاظ معماری و مهندسی بازنگری شوند چرا که مسافران انتظار دارند محیط پایانه ها محیطی جذاب ،راحت و زیبا یاشد.

براساس تحقیقات انجام شده در پایانه ها ،انواع مختلفی از مسافران هر کدام خواهان خدمات و تسهیلات متنوعی هستند که با توجه به ساعات اوج و نوع پرواز مسافران ، پایانه ها دسته بندی میشوند.

FAA ,ICAO,IATA نمونه ای از روش هایی هستند که برای محاسبه حجم تردد مسافران در نظر گرفته شده اند.

اشاره به تعداد نکاتی که در طی جریان مسافران در نظر گرفته میشود:دسترسی آسان به فرودگاه مورد نظر _ ایجاد جذابیت و تنوع در طی مسیر و پایانه ها از طریق معماری _ یک جهته و کوتاه بودن مسیر های حرکتی _ برپایی علامات و نصب تابلو های راهنماییی _ حفظ رعایت نکات ایمنی و امنیتی _ تفکیک مسیر حرکت مسافران خارجی از داخلی و ….

 

نمونه موردی فرودگاه

پلان فرودگاه

Arch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 20 1170x809 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

فرودگاه اسلو اطلاعات پروژه:

نام پروژه: توسعه فرودگاه اسلو
معماران: دفتر معماری شمال اروپا
محل سکونت: اسلو،نروژ 
مساحت: ۱۱۵۰۰۰ متر مربع
سال پروژه : ۲۰۱۷

سازندگان: Zumtobel، Skandinaviska Glassystem AB

توسعه طرح ۱۱۵۰۰۰ متر مربع به فرودگاه اسلو، طراحی شده توسط (دفتر اسکاندیناوی معماری اسلو) استانداردهای جدیدی را در زمینه پایداری فراهم می کند. طراحی رقابتی که از برف به عنوان خنک کننده استفاده میکند . اولین رتبه پایداری و عالی را برای فرودگاه بدست اورد. گسترش اندازه ساختمان فعلی با اضافه کردن یک اسکله طولانی ۳۰۰ متری در نظرگرفته شده است.طراحی نوردیک ظرفیت فرودگاه را از ۱۹ میلیون تا ظرفیت  حدود ۳۰ میلیون افزایش می دهد، و جریان مسافری  در این فرودگاه بسیار کوتاه تر از اکثر فرودگاه ها است.

 

Arch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 51 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

 

 در این نوع طراحی ، برف از باند فرودگاه ها در فصل زمستان جمع آوری و ذخیره می شود و در تابستان به عنوان یک خنک کننده استفاده می شود. از مواد طبیعی در سراسر ساختمان استفاده شده است: اسکله جدید کاملااز چوب درختان جنگل های اسکاندیناوی تهیه شده است. فولاد بازیافت شده و ویژه، سازگار با محیط زیست، بتن مخلوط شده با خاکستر آتشفشانی  همگی از مواد طبیعی درست شده اند . با انتخاب مواد سازگار با محیط زیست، میزان انتشار گازهای گلخانه ای در این ساختمان ۳۵٪ کاهش یافت. مصرف انرژی در توسعه جدید بیش از ۵۰ درصد در مقایسه با ترمینال موجود کاهش یافته است. کلید طلاییی این طرح در نظر گرفتن آسایش و رفاه مسافران و رانندگان و… بوده است.، یک پنجره ی بزرگ ۳۰۰ متری در انتهای شمالی اسکله هست که چشم انداز بسیار زیبایی  به فرودگاه می دهد.

دیوارهای سبز و ویژگی های آب که از جنگل های اسکاندیناوی حمایت می کنند افکار مسافران را از طریق ترمینال حرکت می دهند. واحدهای خرده فروشی در مناطق بدون وظیفه، به عنوان شکل سنگی ارگانیک در ارتباط با مناظر نروژی در نظر گرفته شده است.
گودموند استوککه، بنیانگذار و رئیس بخش معماری Nordic، اظهار داشت: “ما خوشحالیم که پروژه ای را به وجود آوریم که نه تنها معماری متمایز فرودگاه اسلو را توسعه می دهد، بلکه یک تجربه بسیار پیشرفته برای مسافران را فراهم می کند.”

 

منتخب سردبیر
اصول و ضوابط طراحی معماری هتل

 

Arch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 18 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیArch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 19 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیArch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 50 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی      Arch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 54 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیArch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 55 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیArch2O Oslo Airport Expansion Nordic Office of Architecture 60 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

عزیزان برای دانلود پروژه کامل پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

فرودگاه بین امللی حیدر الی اف

اطلاعات پروژه:

نام پروژه : فرودگاه بین امللی حیدر الی اف
معمار:Autoban    
محل اجرای پروژه: آذربایجان – پایتخت باکو
سال پروژه: ۲۰۱۴
  مساحت پروژه: ۶۵۰۰۰ متر مربع

 

 

Arch2O Heydar Aliyev Airport Woods Bagot 14 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی
 

ترمینال جدید فوق العاده  ای در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف آذربایجان توسط استودیوی معتبر استانبول Autoban طراحی شده است. با توجه به ویژگی های یک فرودگاه ، طراحان یک محیط هندسی با طراحی جذاب را انتخاب کردند. حیاط فرودگاه بسیار چشمگیر است. مثلث متقاطع، ۱.۵ متری در هر طرف و در سه رنگ متفاوت اثر ۳ بعدی را ایجاد می کند. مثلث از کاشی های بزرگ دکتون توسط Cosentino ساخته شده است. دکوتون در این محیط ترافیکی با توجه به قدرت و دوام آن، ایده آل بود. علاوه بر این، این ماده مقاوم در برابر خراش و رنگ آمیزی است و دارای سطح بدون لغزش است، بنابراین آن را برای برنامه های کاربردی در فضای باز مناسب می کند.

 

 

Arch2O Heydar Aliyev Airport Woods Bagot 08 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

طراحی Autoban’s Red Dot بر اساس الهام از مهمان نوازی آذربایجان،  تمام کاشی های فضای مسافری ترمینال را شامل می شود و شامل مجسمه های چوبی ساخته شده از سفال که احساس خوشایندی را در ذهن تداعی میکند. و فضایی را ایجاد می کند که به شدت ریشه در روایت های فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی دارد، که تجربیات غیر منتظره و فکری را برای ساکنان و بازدید کنندگان خود ارائه می دهند.

 در طراحی پلان فرودگاه این فرودگاه همگرایی معماری و هنر وجود دارند و چشم انداز جذاب را در مرکز حمل و نقل عظیم ایجاد می کنند که انتظارات از محیط فرودگاه به چالش می کشد.

 

 

Arch2O Heydar Aliyev Airport Woods Bagot 01 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیArch2O Heydar Aliyev Airport Woods Bagot 17 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

فرودگاه زاگرب

نام پروژه : طراحی فرودگاه زاگرب
معماران: ،   kincl ،Neidhardt، Institut IGH
مکان: زاگرب،کرواسی
معماران برجسته: Branko Kincl، Velimir Neidhardt، Jure Radić
مساحت: ۶۵۸۶۰.۰ متر مربع
سال: ۲۰۱۷

دوستان عزیز جهت دریافت پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

  ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 08 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

پروژه طراحی فرودگاه زاگرب به عنوان بخشی از منطقه جدید شهردر نظر گرفته شده  و به عنوان یک منطقه توسعه  یافته برای آینده Zagreb شهر ارائه شده است. ترمینال جدید به غیر از موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد  عملکرد آن  در حوزه برنامه ریزی غالب است، و به طور چشمگیری تصویر شهر را در دیدگاه های جنوب آن برجسته می کند.

در طرح  زمین فرودگاه زاگرب ، به رغم اندازه آن، معماری آن ساده و قابل فهم است و شامل مسیری طولانی از ایستگاه های ارتباطی با ایستگاه های هواپیما و ساختمان مرکزی است که در آن تمام توابع دیگر قرار گرفته اند. حجم اصلی طرح تقریبا  (۱۳۷.۵ x 131.1 متر)  مربع که از طریق چهار طبقه گسترش می یابد، با شمارنده چک، موسسات مهمان نوازی و همچنین بسیاری از ویژگی های اضافی و منطقه کنترل امنیتی پر شده است. در قسمت طولی ترمینال، توابع تجاری و جزایر اتاق انتظار، که از طریق هشت پلان انعطاف پذیر، اداره می شود، بیانگر ساختار از شکل گیری آلی آن در ارتباط با الگوریتم قدرتمند منحنی های پیچیده سقف حاصل می شود. شبح خیره کننده به آن کمک می کند تا به محیط اطرافش متصل شود، شهر را که ساختار آن در آن قرار دارد نشان می دهد و به صورت آشکارا برجستگی کوهی اطراف زاگرب را نمایان می کند. سقف ترمینال جدید، تصویر یک پارچه سبک و توری است که به نظر می رسد در داخل کشور شناور است. ترکیبی از پوشش فلزی و غشاء لعابی بزرگ بر روی نمای نمایش دیدگاه منحصر به فرد در شهر است. این نوع رویکرد به اصطلاح بصری در یک پیوند جدایی ناپذیر با پایه ساختاری کل ترمینال – یک شبکه فولادی فضایی دوقطبی تشکیل شده از ۲۶۰۰۰ «چوب» است .

برای دریافت بروزترین طراحی های داخلی ونما و نقشه های معماری با ماتماس بگیرید

۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱ : شهابی

منتخب سردبیر
فرودگاه بین المللی دنور

ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 09 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

در بخشی از ساختمان فرودگاه زاگرب، شبکه سقف سازه، یک اثر هنری ایجاد شده است، مجتمع فرودگاهی جدید ترکیبی از مهندسی سازه، هنر معماری و عملکرد عالی و همچنین متمرکز سازی شهری است که تبدیل به یک نقطه مرجع جدید در معماری قرن بیست و یکم کرواسی می شود. که از نواحی بی نظیر زاگرب محسوب می شود.

 

 

ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 02 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدینقشه فرودگاه

ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 01 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی                    ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 12 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی     ARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 15 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی                     نقشه فرودگاهARCH2O Zagreb Airport Kincl Neidhardt Institut IGH 30 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

فرودگاه  JFK2017

 

ARCH2O JFK International Airport Renovation Plan 2017 02 1170x658 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

نام پروژه : طراحی فرودگاه  JFK2017

 محل اجرا : نیویورک

به عنوان بخشی از جنبش اخیر توسط فرماندار نیویورک، برای ارتقاء زیرساخت های این شهر، فرودگاه بین المللی جان اف کندی (JFK) باید با بودجه کل ۱۰ میلیارد دلاری بازسازی شود. شلوغ ترین فرودگاه شهر و یکی از شلوغ ترین شهرهای ایالات متحده، به دلیل کمبود، مشکل دسترسی و پروازهای تاخیری، شهرت ضعیفی را تجربه می کند.

فرودگاه JFK در سال ۲۰۱۶  ،۶۰ میلیون مسافر دریافت کرده و انتظار می رود که این میزان به ۷۵ میلیون در سال ۲۰۳۰ و ۱۰۰ میلیون در سال ۲۰۵۰ افزایش یابد. با این حال، برای حفظ مسافران، ارتقاء فرودگاه  امری ضروری است. طرح ارتقاء شامل سه نقطه اصلی است که عبارتند از: متحد کردن فرودگاه، بهبود دسترسی جاده ها به فرودگاه ها و گسترش حمل و نقل عمومی جاده ای. فرودگاه باید با اتصال تمام پایانه ها از طریق گسترش امکانات جدیدتر و احتمالا جابجایی با وسایل قدیمی تر، متحد شود. در مورد دسترسی  به فرودگاه جاده های مجاور باید به یک  حلقه جاده تغییر داده شوند و پارکینگ باید متمرکز و گسترش یابد. در نهایت، علاوه بر گسترش گزینه های حمل و نقل جاده ای، امکان پذیری یک سواری یک سوئیچ به فرودگاه JFK در حال بررسی است.

ARCH2O JFK International Airport Renovation Plan 2017 04 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

به غیر از این نکات، طرح نوسازی فرودگاه، پیشرفت های دیگر را برای بهبود حال مسافران مانند غذای عالی، خرید بدون هزینه و خرید خرده فروشی، اتاق های کنفرانس و دیگر امکانات در کنار هتل TWA Flight Center که در سال ۲۰۱۸ باز خواهد شد، معرفی می کند. همچنین مسئله مهم در طراحی پلان فرودگاه امنیت است که با توجه به رویدادهای کنونی، به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. فن آوری های جدید مانند تشخیص چهره و نرم افزار ردیابی ویدیو در روند توسعه ادغام خواهند شد.

ARCH2O JFK International Airport Renovation Plan 2017 05 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدیARCH2O JFK International Airport Renovation Plan 2017 07 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

 

فرودگاه بین المللی اینچؤن

 بهترین فرودگاه بین المللی

 

ARCH2O Incheon International Airport Gensler 06 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

 

نام پروژه : فرودگاه بین المللی اینچؤن

اطلاعات پروژه
معماران:
گنسلر
محل:
Incheon، کره جنوبی
سال :
۲۰۱۳

هفت سال است که فرودگاه بین المللی  اینچؤن ،”بهترین فرودگاه بین المللی” نامیده می شود،  فرودگاه بین المللی اینچون دروازه ای به کره و اتصال هوایی بین آسیا و جهان است. در اواسط سال ۲۰۱۱، نه تیم طراحی بین المللی برای طراحی دومین ترمینال ۷۲ اینچی که دو برابر اندازه فرودگاه بود، رقابت کردند.  در طراحی فرودگاه  بین المللی اینچئون  دو ترمینال  برای شفافیت، سهولت و راحتی در نظر گرفته شده است، که فن آوری های پیشرفته پایدار را برای ایجاد یک محیط کارآمد، سالم و راحت برای مردم در نظر می گیرد. فضاهای سرسبز باز، نور روزهای طبیعی، آبشارها، حوضچه های کوی و جریاناتی که با مراکز شیوه زندگی لوکس و خرید بوتیک متصل می شوند، وجود دارد.

در میان اهداف ICN، تقویت نقش فرودگاه  بین المللی اینچئون به عنوان یک دروازه به آسیا – ارائه یک جایگزین برای پذیرش فرودگاهها در هنگ کنگ و سنگاپور. یکی از ادعاهای مشهور ترمینال برای شهرت – علاوه بر استقبال بازدیدکنندگان از بازی های المپیک زمستانی Pyeongchang در سال ۲۰۱۸ ، این است که مسافران را از قطار به دروازه در ۱۳ دقیقه شاتل می کند.شکل ساختمان تصویری از یک ققنوس آسیایی در نظر گرفته شده است که در کره، این جانور اسطوره ای نماد اقتدار، طول عمر، قدرت و تعادل است.

 

منتخب سردبیر
طراحی معماری فرهنگسرا

عزیزان برای دانلود پروژه کامل پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

 

 

ARCH2O Incheon International Airport Gensler 05 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

انتخاب مواد در فرودگاه بین المللی اینچئون ، از جمله علامت ها و گرافیک ها، بر روی بافت ها و رنگ هایی است که فرهنگ و سنت های کره ای را فراگرفته است. برای مثال، طبقه بندی در فرودگاه، از گرانیت و چوب سنتی کره ای استفاده می کند.با الهام از برگ درختان، سلول های فتوولتائیک که در ساختمان قرار گرفته اند، انرژی را از خورشید جذب می کنند. با استفاده از نورگیرهای شیشه ای به منظور کم کردن مصرف برق کار می کنند، به طور همزمان،  فضای داخلی را با نور خورشید متمایل به رنگ آبی روشن می کنند. نتیجه یک ساختمان راحت و با صرفه جویی در انرژی است که مسافران از نور طبیعی در بخش های داخلی ترمینال استفاده می کنند.

در قسمت فضای داخلی فرودگاه بین المللی اینچئون ، وجود فضاهای سرسبز باعث تهویه هوا و مطبوع شدن فضا می شود.ساختمان جدید مجموعه ای از جاذبه هایی را ارائه می دهد که مانند یک شهر آن را  به یک مقصد قانع کننده تبدیل کرده است. که شامل انواع مختلفی  از امکانات میباشد.

 

 

ARCH2O Incheon International Airport Gensler 02 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

پلان فرودگاه

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

 

نام پروژه : فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

اطلاعات پروژه

معماران : نورمن فاستر و فرناندو رومرو مکزیکی

محل : مکزیک

ArcH2O Norman Foster Fernando Romero Win Competition to Design Mexico International Airport 1 1170x731 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی

در مورد فرودگاه جدید نورمن فاستر گفت: “بازسازی  فرودگاه از ترمینال متعارف در ۱۹۹۰s در سراسر جهان شبیه سازی شده است –  با این مدل برای اولین بار شکسته می شود. این یک مفهوم جدید برای یک محدوده وسیعی از فرودگاه، که به سطوح جدیدی از کارایی و انعطاف پذیری دست خواهد یافت، پیشگام خواهد بود و زیبایی خواهد داشت.  ویک تجربه  منحر به فردبرای مسافران خواهد بود.  در  طراحی  انعطاف پذیر  آن ممکن است به جای تغییر داخلی و افزایش ظرفیت. مکزیک ابتکار عمل خود را در سرمایه گذاری در فرودگاه ملی خود، درک اهمیت اجتماعی و اقتصادی خود و برنامه ریزی برای آینده را به دست آورد. در این جهان چیز دیگری مانند آن وجود نخواهد داشت. “

براساس گزارش مطبوعاتی، فرودگاه به عنوان پایدار ترین فرودگاه جهان طراحی شده است،  استفاده از مواد و انرژی کمتر از خوشه ای از ساختمان ها. این طراحی فاصله های پیاده روی کوتاه و تغییرات سطح کمی را تضمین می کند، مسیر حرکت آسان است و مسافران مجبور نیستند از قطارهای داخلی یا تونل های زیرزمینی استفاده کنند –  انعطاف پذیر در عملیات، طراحی آن پیش بینی افزایش تعداد مسافر تا سال ۲۰۲۸ و فراتر از آن، و توسعه آن خواهد شد کاتالیزور برای احیای منطقه اطراف. این فرودگاه در یک سایت جدید با سه باند فرودگاه و برنامه توسعه تا سال ۲۰۶۲ با شش باند فرود امکان پذیر است.

ساختار سبک و شیشه ای و فولاد و افزایش سقف آویزان برای شرایط چالش انگیز مکزیکو سیتی طراحی شده است. سیستم پیش ساخته منحصر به فرد آن می تواند به سرعت و بدون نیاز به داربست ساخته شود – فرودگاه یک نمایشگاه برای نوآوری مکزیکی است که توسط پیمانکاران مکزیکی و مهندسان ساخته شده است.

بهترین فرودگاه بین المللی

پلان فرودگاه

ArcH2O Norman Foster Fernando Romero Win Competition to Design Mexico International Airport 2 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی
پلان فرودگاه
ArcH2O Norman Foster Fernando Romero Win Competition to Design Mexico International Airport 3 - دانلود رایگان پلان فرودگاه : پروژه های فوق العاده فرودگاه همراه نمونه موردی و سه بعدی
پلان فرودگاه

 طراحی LEED Platinum با شرایط آب و هوایی معتدل و مکزیک سیتی کار می کند تا فضاهای ترمینال را با هوای تازه با استفاده از اصول تهویه جابجایی پر کنید. برای بخش بزرگی از سال، دمای راحت با تقریبا ۱۰۰٪ خارج از هوا حفظ خواهد شد، با کم و زیاد شدن تغییرات دما نیاز به خنک کننده نیست.

عزیزان برای دانلود پروژه کامل پلان فرودگاه اینجا کلیک کنید

 پلان فرودگاه

 

نقشه فرودگاه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن