مطالب مفیدنما ساختمان

نما رومی

نما ساختمان ها به دلیل بیرونی بودن فضای ساختمان ها و قابل دید بودن برای همه عموم شهر به سلیقه و زیبایی خاصی احتیاج دارد به همین منظور به کار گیری سبک و مدل  نمای ساختمان یک امر شخصی محسوب میشود هر چند در برخی از شهر های بزرگ طبق قوانین شهرداری سبک نما برای هر منطقه بر اساس بافت آن منطقه تعریف شده است .

 

عزیزانی که درخواست طراحی نما دارند میتوانند با شماره زیر تماس بگیرند

شهابی : ۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

 

03 - نما رومی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بحث رو از اینجا شروع کنیم که اصلا نما رومی چیست ؟

نما رومی یک نمای برگفته شده از سبک قدیمی یونان و روم باستان است.و سبک نمای رومی و سبک نیوکلاسیک الهام گرفته شده از چندین سبک قرن ۱۹ و ۲۰  باستان است.سبک معماری کلاسیک با توجه به گذراندن دوره های زیاد دارای ستون هایی به شکل های متفاوتی است . واز جمله دوریک و قرنتی یکی از سبک های نمای رومی و کلاسیک به شمار می آیند.

 

طریقه استفاده از نورپردازی در نمای رومی به چه شکلی است؟

نما رومی به دلیل تنوع ستون ها تاج های استفاده شده در نما و به کار گیری بوته و گل و قاب های دور پنجره و وجود نوار های خطی زمینه و جلوه خوبی برای نوپردازی دارد.و طریقه ی استفاده از نورپردازی در نمای رومی امری سلیقه ای است که بستگی به معمار دارد که معمار هم میتواند نور استفاده شده را از بالابه پایین هم از پایین به بالا یا دور تا دور ابزار ها استفاده کند.

منتخب سردبیر
طراحی پارکینگ : استاندارد های لازم برای طراحی پارکینگ -ابعاد جا پارک اتومبیل

 

www.metrbemetr.comنما ساختمان 4 نما 3 - نما رومی

 

تفاوت نما رومی  با نمای های دیگر در چیست؟

۱.در نمای رومی برای زیبا سازی نما از ستون ها و تزیینات زیادی استفاده میشود.

۲. ستون های استفاده شده در نمای رومی مربوط به همان دوره های دوریک و قرنتی است که از سبک باستان پیروی میکند.

۳.دیوار نما ها از طریق ابزار های استفاده شده در کار برجستگی گل و گیاه و…را در خود نمایان میکند.

۴.نورپردازی استفاده شده در نماهای رومی باعث زیبای نما و بیشتر قابل دید بودن عموم می شود که این نورپردازی یک امر سلیقه ای ومربوط به طراح نما است.

 

آیا استفاده از نمای رومی با معماری ایرانی همسویی دارد؟

استفاده از نمای ساختمان رومی به دلیل نمای منحصر به فرد بودن خود امروزه توجه هر رهگذری را به خود جلب میکند به همین دلیل به خاطر زیبایی نما خیلی از افراد کاری به سبک یونانی و رومی بودن آن ندارند به همین خاطر سبک نمای کلاسیک گستردگی جهانی دارد که این گستردگی شامل ایران هم میشود.همینطور که میبینیم امروزه سلیقه برای  زیبا سازی در نمای ساختمان ها حرف اول را دارد.

 

نمای رومی 3 - نما رومی

 

برای طراحی نمای ساختمان خود با ما تماس بگیرید 

شهابی : ۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

 

بیشترین وبهترین کاربرد را از نمای رومی میتوانیم در اصول معماری و در ساختار ساختمان ها و آپارتمان ها مراکز خرید مجلل و مساجد برزگ قدیمی و موزه های تاریخی و مکان های تجاری و ویلایی دید. نمای رومی به دلیل تک جنس استفاده شدن در نمای ساختمان جلوه به سزایی دارد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن