فرودگاهنمونه های موردی

فرودگاه بین المللی دنور

 اطلاعات پروژه:
معمار: سانتیاگو کلاتراوا
محل سکونت: Northeastern دنور، کلرادو ، ایالات متحده
اپراتور مالک: شهر و شهرستان دونر وزارت حمل و نقل هوایی
نام پروژه: فرودگاه بین المللی دنور – ترمینال جنوبی

دوستان عزیز جهت دریافت رساله و پروزه با موضوع فرودگاه اینجا کلیک کنید

Westin DEN 04 1024x576 1479242945 1024x576 - فرودگاه بین المللی دنور

 دوستان عزیز متربه متر معمار اسپانیایی سانتیاگو کلاتراوا و مقامات دنور طرح های جسورانه خود را برای بازنگری بلندپروازانه پروژه “برنامه بازسازی ترمینال جنوبی فرودگاه بین المللی دنور” به نمایش گذاشتند، از جمله یک هتل وستین که در بالای یک پلاک عمومی و مسافرتی نشسته بود ایستگاه راه آهن قطار RTD به فرودگاه بین المللی دنور (DIA). مفهوم توسعه مجدد نه تنها ارتباطات و قابلیت های فرودگاه را افزایش می دهد، بلکه انتظار می رود که بیش از ۶،۶۰۰ شغل ایجاد کند.
پروژه فرودگاه بین المللی دنور یکی از بزرگترین  پروژه ها در ایالات متحده است. که شامل ساخت یک پل قطار ، ایستگاه قطار پایانه، یک هتل ۵۰۰ اتاق، مرکز کنفرانس و یک پلان مدنی چند منظوره با خرده فروشی و امتیازات است. ایستگاه راه آهن، میدان و هتل، یک مجتمع بسیار جذاب و پویا، مستقر در جنوب ایستگاه Jeppesen واقع خواهد شد.

Westin DEN 11 large 1479248005 1024x576 - فرودگاه بین المللی دنور

همانطور که فرودگاه بین المللی دنور  نقش خود را به عنوان یک موتور اقتصادی برای شهر و شهرستان دنور و ایالت کلرادو گسترش می دهد ، به یک شهر کوچک تبدیل می شود وباعث افزایش پتانسیل  درآمد این ناحیه خواهد شد. وجود  مرکز هتل و  محل کنفرانس جدید، اجزای کلیدی  توسعه  این طرح جدید، همراه با میدان شهری است که رستوران ها و خرده فروشی های تجاری و همچنین فضای برنامه های ویژه شامل نمایشگاه ها، نمایشگاه های هنری و سایر رویدادهای خاص را فراهم می کند. برای ارائه خدمات به  مشتریان محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی با یک مرکز حمل و نقل مدرن که کارآمد تر و راحت تر است، Calatrava و DIA با RTD همکاری می کنند تا یک پل امضا و ایستگاه پایانی را به عنوان بخشی از سرویس راه آهن جدید بین DIA و مرکز شهر ایستگاه اتحاد دنور تکمیل پل و ایستگاه در حال حاضر برای سال ۲۰۱۵ برنامه ریزی شده است.

 

منتخب سردبیر
طراحی رستوران Bire Bitori در مکزیک

denver international entry 508x508 1447966406 508x508 300x300 - فرودگاه بین المللی دنورWestin DEN 14 1024x576 1479250001 1024x576 300x169 - فرودگاه بین المللی دنور

نمونه ۲

اطلاعات پروژه:

معمار: معماران   Zaha Hadid
محل: Daxing، پکن، چی
سال پروژه: انتظار می رود ۲۰۴۰
مساحت: ۷۰۰،۰۰ متر مربع کل مساحت زمین + ۸۰۰۰۰۰ متر مربع زمین حمل و نقل

 

Arch2O Beijing New Airport Terminal Building 02 - فرودگاه بین المللی دنور

فرودگاه جدید در ناحیه Daxing در جنوب پکن، بزرگترین مرکز حمل و نقل تجاری در جهان است که هفت باند دارد که سالانه ۱۰۰ میلیون مسافر دارد. فاز اول فرودگاه   در سال ۲۰۱۹ با چهار باند ، قادر است تا ۴۵  میلیون مسافر در هر سال جابجا کند. مرحله دوم این پروژه تا سال ۲۰۲۵ به ۷۲ میلیون مسافر گسترش خواهد یافت. هنگامی که کل طرح در سال ۲۰۴۰ تکمیل شود، انتظار می رود ظرفیت کل این مجموعه ی  انبوه  به ۱۰۰ میلیون مسافر در سال برسد.

به گفته این تیم، فرودگاه داکسینگ، ” یک مرکز کلیدی در شبکه حمل و نقل در حال رشد پکن و یک کاتالیزور برای توسعه اقتصادی منطقه، از جمله شهر تیانجین و استان هبی ” خواهد بود.

به جای راه رفتن در امتداد یک راهرو بلند برای انتقال بین پروازی ، طراحی شعاعی اجازه می دهد تا فاصله کوتاهتری به مرکز فرودگاه امکان پذیر باشد و سپس در اطراف اتاق مرکزی به مقصد بعدی برسد. طرح شعاعی به طور قابل توجهی بهبود سازگاری و پایداری را با فعال کردن ترمینال در پیکربندی های مختلفی که مناسب ترین هواپیمای مسافربری و مسافرتی مختلف در هر روز است، به کار می گیرد.

Arch2O Beijing New Airport Terminal Building 03 - فرودگاه بین المللی دنور

تقارن کلی طراحی ترمینال فرودگاه، همراه با شکل های متقابل آن، یک ترکیب مایع را ایجاد می کند که هماهنگی و تعادل در مناظر طبیعی چینی را نشان می دهد، در حالی که رنگ و مواد آن بیان زبان بصری در فرهنگ چینی سنتی است. طراحی ترمینال جدید نشان دهنده تاریخ غنی فرهنگی چین است و آینده ای قابل توجه در مرکز یک مرحله در سراسر جهان است.

 

منتخب سردبیر
طراحی Raffles City
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن