خانه / نمونه های موردی / فرودگاه / فرودگاه بین المللی دنور

فرودگاه بین المللی دنور

 اطلاعات پروژه:
معمار: سانتیاگو کلاتراوا
محل سکونت: Northeastern دنور، کلرادو ، ایالات متحده
اپراتور مالک: شهر و شهرستان دونر وزارت حمل و نقل هوایی
نام پروژه: فرودگاه بین المللی دنور – ترمینال جنوبی

دوستان عزیز جهت دریافت رساله و پروزه با موضوع فرودگاه اینجا کلیک کنید

 دوستان عزیز متربه متر معمار اسپانیایی سانتیاگو کلاتراوا و مقامات دنور طرح های جسورانه خود را برای بازنگری بلندپروازانه پروژه “برنامه بازسازی ترمینال جنوبی فرودگاه بین المللی دنور” به نمایش گذاشتند، از جمله یک هتل وستین که در بالای یک پلاک عمومی و مسافرتی نشسته بود ایستگاه راه آهن قطار RTD به فرودگاه بین المللی دنور (DIA). مفهوم توسعه مجدد نه تنها ارتباطات و قابلیت های فرودگاه را افزایش می دهد، بلکه انتظار می رود که بیش از 6،600 شغل ایجاد کند.
پروژه فرودگاه بین المللی دنور یکی از بزرگترین  پروژه ها در ایالات متحده است. که شامل ساخت یک پل قطار ، ایستگاه قطار پایانه، یک هتل 500 اتاق، مرکز کنفرانس و یک پلان مدنی چند منظوره با خرده فروشی و امتیازات است. ایستگاه راه آهن، میدان و هتل، یک مجتمع بسیار جذاب و پویا، مستقر در جنوب ایستگاه Jeppesen واقع خواهد شد.

همانطور که فرودگاه بین المللی دنور  نقش خود را به عنوان یک موتور اقتصادی برای شهر و شهرستان دنور و ایالت کلرادو گسترش می دهد ، به یک شهر کوچک تبدیل می شود وباعث افزایش پتانسیل  درآمد این ناحیه خواهد شد. وجود  مرکز هتل و  محل کنفرانس جدید، اجزای کلیدی  توسعه  این طرح جدید، همراه با میدان شهری است که رستوران ها و خرده فروشی های تجاری و همچنین فضای برنامه های ویژه شامل نمایشگاه ها، نمایشگاه های هنری و سایر رویدادهای خاص را فراهم می کند. برای ارائه خدمات به  مشتریان محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی با یک مرکز حمل و نقل مدرن که کارآمد تر و راحت تر است، Calatrava و DIA با RTD همکاری می کنند تا یک پل امضا و ایستگاه پایانی را به عنوان بخشی از سرویس راه آهن جدید بین DIA و مرکز شهر ایستگاه اتحاد دنور تکمیل پل و ایستگاه در حال حاضر برای سال 2015 برنامه ریزی شده است.

 

نمونه 2

اطلاعات پروژه:

معمار: معماران   Zaha Hadid
محل: Daxing، پکن، چی
سال پروژه: انتظار می رود 2040
مساحت: 700،00 متر مربع کل مساحت زمین + 800000 متر مربع زمین حمل و نقل

 

فرودگاه جدید در ناحیه Daxing در جنوب پکن، بزرگترین مرکز حمل و نقل تجاری در جهان است که هفت باند دارد که سالانه 100 میلیون مسافر دارد. فاز اول فرودگاه   در سال 2019 با چهار باند ، قادر است تا 45  میلیون مسافر در هر سال جابجا کند. مرحله دوم این پروژه تا سال 2025 به 72 میلیون مسافر گسترش خواهد یافت. هنگامی که کل طرح در سال 2040 تکمیل شود، انتظار می رود ظرفیت کل این مجموعه ی  انبوه  به 100 میلیون مسافر در سال برسد.

به گفته این تیم، فرودگاه داکسینگ، ” یک مرکز کلیدی در شبکه حمل و نقل در حال رشد پکن و یک کاتالیزور برای توسعه اقتصادی منطقه، از جمله شهر تیانجین و استان هبی ” خواهد بود.

به جای راه رفتن در امتداد یک راهرو بلند برای انتقال بین پروازی ، طراحی شعاعی اجازه می دهد تا فاصله کوتاهتری به مرکز فرودگاه امکان پذیر باشد و سپس در اطراف اتاق مرکزی به مقصد بعدی برسد. طرح شعاعی به طور قابل توجهی بهبود سازگاری و پایداری را با فعال کردن ترمینال در پیکربندی های مختلفی که مناسب ترین هواپیمای مسافربری و مسافرتی مختلف در هر روز است، به کار می گیرد.

تقارن کلی طراحی ترمینال فرودگاه، همراه با شکل های متقابل آن، یک ترکیب مایع را ایجاد می کند که هماهنگی و تعادل در مناظر طبیعی چینی را نشان می دهد، در حالی که رنگ و مواد آن بیان زبان بصری در فرهنگ چینی سنتی است. طراحی ترمینال جدید نشان دهنده تاریخ غنی فرهنگی چین است و آینده ای قابل توجه در مرکز یک مرحله در سراسر جهان است.

 

درباره ی miss asadpour

مطلب پیشنهادی

طراحی مجتمع بین راهی

اصول طراحی مجتمع بین راهی

طراحی مجتمع بین راهی : ازهمراهان عزیز وهمیشگی سایت متر به متر می خوام ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *