خانه / نمونه های موردی / سایر / طراحی Raffles City
طراحی Raffles City

طراحی Raffles City

 


 طراحی Raffles City  در Hangzzou  چین :

  هدف ما در این مقاله ، شناخت نحوه طراحی Raffles City یا شهر رافلز، در کشور چین می باشد.  عزیزان و همراهان سایت متربه متر ، با ما همراه باشید.

ساختمان Raffles City ، توسط گروه معماری ” UNStudio”  به عنوان یک مرکز کامل برای زندگی، کار و اوقات فراغت طراحی شده است، این ساختمان  دارای 60 طبقه می باشد و ارتفاع آن به  250 متر می رسد.

دوستان عزیز جهت دریافت پروزه و رساله با موضوع مسکونی اینجا کلیک کنید

برج ها ، در یکی از زیباترین شهرهای چین واقع شده اند و با دیدن رودخانه Qiantang ، برج های دیدنی بی نظیری از Hangzhou ارائه می دهند. این ساختمان 400000 مترمربع را شامل می شود که شامل یک فضای شهری است.

 

Raffles City ، شامل تخت شش طبقه ای است که به طور گسترده  در خدمت عموم مردم است، زیرا  جایگاه رستوران ها، مغازه های خرده فروشی و فعالیت های اوقات فراغت است. علاوه بر این، تریلر دسترسی آسان ، از طریق اتصال مستقیم زیرزمینی به مترو فراهم  است.

طراح این شهر آقای  “ Ben Van Berkel“، این مکان را به عنوان یک جامعه پایدار “همه در یک” پیش بینی می کند و حتی آن را   “محله عمیق و دارای حمل و نقل پر از جنب و جوش” توصیف می کند .

وی می گوید : “شهر رافلز هانگزو، نقطه همبستگی، مرکز فعالیت تجاری و مقصد تازه ای برای بازدیدکنندگان و ساکنین خواهد بود؛ مقصد “همه در یک” برای کار، زندگی و اوقات فراغت در محیط بسیار پایدار است. “

طراح از طریق طراحی Raffles City ، به دنبال  ایجاد  یکپارچگی اجتماعی، از طریق تشویق مشارکت عمومی و نیز ایجاد یک جامعه ایمن است که در آن یک چرخه فعال 24/7 مداوم وجود دارد.

علاوه  بر کار و زندگی در  Raffles City، مردم می توانند در هتل بمانند یا غذا را انتخاب کنند، از غذا لذت ببرند، ورزش کنند، فیلم تماشا کنند یا حتی ازدواج کنند، در واقع طراحی  Raffles City  به گونه ای است که ، همه چیز در یک محیط به هم متصل است” .

Hangzzou Raffles City در حال حاضر ، به عنوان یک نیروگاه اقتصادی در چین به شمار می رود و به سرعت ، در حال توسعه است ، با توجه به پایداری و قابلیت زندگی افراد .

یک شرکت هلندی با کسب گواهینامه طلا LEED ، با تشویق مشارکت عمومی، پایداری اجتماعی را اولویت بندی کرده است. مصرف انرژی در این مجتمع به میزان قابل توجهی کاهش یافته است . Raffles City اولین مرکز خرده فروشی در چین است . که  از تهویه طبیعی در مقیاس وسیع استفاده می کند.

طراحی نما :

نما ، در محور شرق – غرب طراحی شده است ، تا حداکثر مقدار نور روز را ، برای بخش مسکونی و دفاتر فراهم کند، همچنین  از سیستم دیوار پرده ای ، شامل  سایه بان عمودی وسایه  بان افقی  استفاده شده است، که کنترل حرارت ساختمان  را با تأکید بر شکل چرخشی صاف ساختمان Raffles City  برعهده دارد.

 

فرم وکانسپت طرح:

با فعالیت های بسیار زیادی که در این مکان اتفاق می افتد، معماران برای ایجاد یکپارچگی در مجتمع مخلوط ، به چالش کشیده شدند. با این حال ، طراحی فرم و شکل ، از الگوی سیالیت و حرکت رودخانه تبعیت می کند. که موفق به ادغام انواع توابع موجود در Raffles City می شود. سیالیت از پایین آغاز می شود و سپس با یک منحنی صاف به سمت بالا حرکت می کند.

                             

 

 

درباره ی Lotfi- somayeh

مطلب پیشنهادی

طراحی معماری کتابخانه

طراحی معماری کتابخانه

طراحی معماری کتابخانه همراهان عزیز سایت متربه متر، میخوام دراین پست به بررسی اصول و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *