سایرطراحی مسکونینمونه های موردی

طراحی Raffles City

 


 طراحی Raffles City  در Hangzzou  چین :

  هدف ما در این مقاله ، شناخت نحوه طراحی Raffles City یا شهر رافلز، در کشور چین می باشد.  عزیزان و همراهان سایت متربه متر ، با ما همراه باشید.

ساختمان Raffles City ، توسط گروه معماری ” UNStudio”  به عنوان یک مرکز کامل برای زندگی، کار و اوقات فراغت طراحی شده است، این ساختمان  دارای ۶۰ طبقه می باشد و ارتفاع آن به  ۲۵۰ متر می رسد.

دوستان عزیز جهت دریافت پروزه و رساله با موضوع مسکونی اینجا کلیک کنید

نمای ساختمان شهر رافلز - طراحی Raffles City

برج ها ، در یکی از زیباترین شهرهای چین واقع شده اند و با دیدن رودخانه Qiantang ، برج های دیدنی بی نظیری از Hangzhou ارائه می دهند. این ساختمان ۴۰۰۰۰۰ مترمربع را شامل می شود که شامل یک فضای شهری است.

فرم ساختمان شهر رافلز - طراحی Raffles City

 

Raffles City ، شامل تخت شش طبقه ای است که به طور گسترده  در خدمت عموم مردم است، زیرا  جایگاه رستوران ها، مغازه های خرده فروشی و فعالیت های اوقات فراغت است. علاوه بر این، تریلر دسترسی آسان ، از طریق اتصال مستقیم زیرزمینی به مترو فراهم  است.طراحی داخلی ساختمان شهر رافلز3 - طراحی Raffles City

طراح این شهر آقای  “ Ben Van Berkel“، این مکان را به عنوان یک جامعه پایدار “همه در یک” پیش بینی می کند و حتی آن را   “محله عمیق و دارای حمل و نقل پر از جنب و جوش” توصیف می کند .

وی می گوید : “شهر رافلز هانگزو، نقطه همبستگی، مرکز فعالیت تجاری و مقصد تازه ای برای بازدیدکنندگان و ساکنین خواهد بود؛ مقصد “همه در یک” برای کار، زندگی و اوقات فراغت در محیط بسیار پایدار است. “

طراح از طریق طراحی Raffles City ، به دنبال  ایجاد  یکپارچگی اجتماعی، از طریق تشویق مشارکت عمومی و نیز ایجاد یک جامعه ایمن است که در آن یک چرخه فعال ۲۴/۷ مداوم وجود دارد.

علاوه  بر کار و زندگی در  Raffles City، مردم می توانند در هتل بمانند یا غذا را انتخاب کنند، از غذا لذت ببرند، ورزش کنند، فیلم تماشا کنند یا حتی ازدواج کنند، در واقع طراحی  Raffles City  به گونه ای است که ، همه چیز در یک محیط به هم متصل است” .

منتخب سردبیر
طراحی خانه Gumno

الگوریتم فضایی شهر رافلز - طراحی Raffles City

Hangzzou Raffles City در حال حاضر ، به عنوان یک نیروگاه اقتصادی در چین به شمار می رود و به سرعت ، در حال توسعه است ، با توجه به پایداری و قابلیت زندگی افراد .

یک شرکت هلندی با کسب گواهینامه طلا LEED ، با تشویق مشارکت عمومی، پایداری اجتماعی را اولویت بندی کرده است. مصرف انرژی در این مجتمع به میزان قابل توجهی کاهش یافته است . Raffles City اولین مرکز خرده فروشی در چین است . که  از تهویه طبیعی در مقیاس وسیع استفاده می کند.

طراحی نما :

نما ، در محور شرق – غرب طراحی شده است ، تا حداکثر مقدار نور روز را ، برای بخش مسکونی و دفاتر فراهم کند، همچنین  از سیستم دیوار پرده ای ، شامل  سایه بان عمودی وسایه  بان افقی  استفاده شده است، که کنترل حرارت ساختمان  را با تأکید بر شکل چرخشی صاف ساختمان Raffles City  برعهده دارد.

نمای خارجی ساختمان شهر - طراحی Raffles City

 

فرم وکانسپت طرح:

با فعالیت های بسیار زیادی که در این مکان اتفاق می افتد، معماران برای ایجاد یکپارچگی در مجتمع مخلوط ، به چالش کشیده شدند. با این حال ، طراحی فرم و شکل ، از الگوی سیالیت و حرکت رودخانه تبعیت می کند. که موفق به ادغام انواع توابع موجود در Raffles City می شود. سیالیت از پایین آغاز می شود و سپس با یک منحنی صاف به سمت بالا حرکت می کند.

طراحی داخلی ساختمان شهر رافلز2 - طراحی Raffles City

                             

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن