طراحی هتلنمونه های موردی

طراحی هتل درختی قطب شمال

توصیف طراحی هتل درختی ، هدف بحث جدید ما می باشد . که میخوام با ارائه تصاویر  زیبا  از این هتل ، همراهان عزیز و همیشگی سایت متر به متر  رو با خودم همراه کنم . مطمنا جالب خواهد بود .

دوستان عزیزمتربه متر جهت دریافت پروزه ورساله با موضوع هتل اینجا کلیک کنید

طراحی هتل درختی قطب شمال

(Arctic TreeHouse Hotel)

طراحی شده توسط:  studio puisto arch   (یک شرکت معماری در فنلاند است ، که بر طراحی پایدار تاکید دارد).

طراحی هتل درختی ( قطب شمال) و کانسپت پروژه با تعامل و همکاری نزدیک  بین طراح و مشتری انجام  شده است. در این منطقه ، طراحی مسکن ، از طبیعت و فرهنگ نوردیک (کشورهای شمال اروپا) الهام می گیرد. مثلا  طراحی بر اساس شیب زمین.

سایت پلان هتل - طراحی هتل درختی قطب شمال

ساختمان های اقامتی کوچک در طبیعت  ، مناظر و چشم اندازها را شکل داده است ، که از ویژگی های برجسته منطقه الهام می گیرد ، تا یک ساختار مطلوب را برای تجربه ی هم وِیژگی طبیعی و هم عرفانی منطقه ( قطب شمال)  ایجاد کنند .

در طراحی واحدهای مسکونی هتل درختی از مصالحی از جنس مخروط درخت کاج ، برای پوشش نما استفاده شده است ،  پایه ها و ستون های سیاه این بنا ها از میان سنگ ها و درختان بالا می روند. این پایه ها تلاش می کنند  در میان  مناظر و نور های شمالی منطقه خود را نمایان کنند.ساختمان ، دارای سازه ها و پوشش های چوبی می باشد ، که به خوبی طراحی شده اند.

در طراحی هتل درختی ، این کنتراست بین طبیعت وحشی و فضای امن واحدها است که عنصر اصلی حاکم بر طراحی است.در طراحی و دکوراسیون از جزئیات جالب و غافلگیر کننده استفاده شده  است ، که  بیانگر حقیقت و مفهوم تجربی و عینی  است . مثلا، کاربرد مواد نرم و گرم مورد استفاده در طراحی داخلی، که  فضای مهمانی را برجسته می کند.

منتخب سردبیر
طراحی فضای چند منظوره در کانادا

اثرات زیست محیطی مواد و راه حل های فنی ، تاثیر مهمی در هر مرحله از برنامه ریزی و ساخت و ساز دارد. اجرای سقف سبز، جایگزین پوشش گیاهی ساختمانی است که برای ساخت و ساز از دست رفته است. با کاربرد چوب در سطوح داخلی ، یک محیط آرام و راحت هم از لحاظ بهداشت و هم از لحاظ عایق بندی صدا فراهم می شود.

واحدهای مسکونی از پیش ساخته شده هستند و پس از ساخت، با کامیون مستقیما به محل اجرا حمل شده اند. به این ترتیب ، تخریب و دستبرد به طبیعت  به حداقل می رسد . فقط شبکه اتصال در سایت انجام شده است.  کار سرهم کردن قطعات و اتصالات جزئیات ، توسط  افراد متخصص و سازندگان  ماهرامکان پذیر است. درب ها یکپارچه به دیوار می چسبند و قاب های پنجره کاملا پنهان می مانند. یک نمونه اولیه قبل از شروع پروژه واقعی ، ساخته شده است، که ، امکان بررسی روش ها و راه حل های انتخاب شده  و صحت آنها را به مجری می دهد. این پروژه فوق العاده سریع بوده است. برنامه ریزی در اوت ۲۰۱۵ آغاز شد، نمونه اولیه در دسامبر ۲۰۱۵ آماده شد و در ماه نوامبر ۲۰۱۶ به طور کامل مجهز شد. دید باز مشتری، تخصص  و مهارت سازندگان ، همکاری بدون نقص  بین همه گروه ها  همراه با برنامه فشرده ی کاری، باعث شد که پروژه بدون نقص اجرا شود .

واحدهای خواب در هتل - طراحی هتل درختی قطب شمال

 

ساختمان اصلی در دامنه تپه ای قرار دارد و به نظر می رسد با طبیعت اطراف آن ادغام شده است. معلوم می شود که با آغوش باز به دامان طبیعت بازگشته است و گویی با محیط اطراف قطب شمال در تعامل است.
فرم این ساختمان مانند یک دانه  ریز برف پنج پر است و فضای داخل ساختمان مربوط به شکل نقاط است.  در ورودی ساختمان، بازدید کننده وارد فضای باز سرپوشیده می شود. این بخش از ساختمان نیز دارای توالت ها و رختکن می باشد. در کنار رختکن، یک پله به سمت  گالری وجود دارد ، که در آن دفاتر و اتاق های جلسه قرار دارد.
منطقه لابی فراخ در وسط ساختمان، از طریق یک حیاط  قابل دسترسی است. نقطه کانونی لابی یک شومینه فولادی جذاب است. از لابی، تمام ساختمان را می توان در یک نگاه درک کرد. در جلوی رستوران ، واقع در سمت چپ  ،جلوی اتاق نشیمن ، یک اتاق جلسه خصوصی است. سمت راست ، میز پذیرش و بار است. پشت میز پذیرش ، آشپزخانه و امکانات فنی ساختمان قرار دارد.

منتخب سردبیر
طراحی مرکز فروش در چین

سازه اصلی ،در طراحی هتل درختی ، چوب می باشد .تنها  قسمت های خاصی از هتل از جمله آشپزخانه و قسمت فنی و تجهیزات  دارای ساختار بتنی هستند . سقف و دیوارهایی که ازچوب ساخته شده اند در داخل و خارج  با پانل های چوبی در محل خود استقرار یافته اند. استفاده از عناصر ساختمانی حیاتی طی یک برنامه ریزی حساب شده بر سرعت کار افزود . پس از گذشت  حدودا”  ۴.۵ ماه از  استقرار عناصر در سایت، کار ساختمانی به پایان رسید و در رستوران آماده شده ، به طور آشکار ،  اتمام عملیات  ساختمانی جشن گرفته شد.

تمام دیوارها و سطوح سقف فضاهای عمومی از جنس چوب تیره  رنگ است . درکف رستوران ، از پارکتی از جنس چوب بلوط استفاده شده است که محیط را  آرام و  فضا را حیرت انگیز جلوه می دهد. استفاده از مصالح چوبی حس  خودمانی  و راحتی دارد ، آکوستیک خوبی است و محیط داخلی سالم را در داخل ساختمان ها تضمین می کند. در این بنا ، در دکوراسیون داخلی از مبلمان چوبی و پارچه و فرش، پوست حیوانات ، چرم و پشم استفاده می شود.

دوام و سلامت عوامل اصلی در روند ساخت و ساز هستند.
فضا های تراس مانند در انتهای رستوران وجود دارد، که به عنوان مرز غیر رسمی بین مردم و طبیعت اطراف عمل می کند، و باعث ایجاد ساختارهای جالب در محیط  می شود.

پلان واحدهای اقامتی هتل - طراحی هتل درختی قطب شمالبرش هتل درختی - طراحی هتل درختی قطب شمال

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن