سایر

طراحی مرکز موسیقی Zénith

در این مبحث ،قصد دارم  راج به ویژگی های طراحی مرکز موسیقی در پاریس ، با همراهان همیشگی سایت متربه متر ، سخن بگویم . انتظار دارم تا آخر مطلب ما را همراهی کنید.

طراحی مرکز موسیقی Zénith

Zenith یک نمایشگاه فرهنگی پیشرفته  و جدید برای منطقه Saint-Etienne و اولین محل برگزاری جشنواره موسیقی در منطقه رون- آلپ جنوب فرانسه است.

طراحی مرکز موسیقی Zénith ، در نتیجه یک رقابت بین المللی برنده شد، این پروژه ، بر پایه ی دو هدف پایه گذاری شده  بود :

  • ارائه لیست سازماندهی برای برنامه های اصلی فرهنگی و بازسازی ، که از گذشته برای این شهر صنعتی برنامه ریزی شده است ؛
  • مقابله با انحصار تاریخی درشهر لیون (پایتخت منطقه ی Auvergne-Rhône Alpes فرانسه) در زمینه رویداد های  هنری منطقه ای . و پر رنگ کردن نقش Saint-Etienne Métropole بر روی نقشه فرهنگی  .

مرکز موسیقی پاریس - طراحی مرکز موسیقی Zénith

این پروژه ، پشتیبان سنت حمایت عمومی در منطقه است . و پس از کلیسای  سنت پیر لوکوربوزیه ، Firminy و بازسازی کارخانه Cité du Design تحقق پیدا کرد.

ساختار سقف خاص وکنسول مانند این ساختمان،  در پی مطالعات دقیق آیرودینامیک انجام شده ،  طراحی  شده است . این نوع سقف ،  به عنوان یک کانال انرژی باد ، بسیار کارآمد عمل کند و عمل کوران وجریان طبیعی هوا را در داخل ساختمان تشدید می کند ، تا مصرف انرژی آن کاهش یابد. جریان هوای خنک کننده در اوقات شب مهار می شود و از طریق auditorium (سالن اجتماعات) به اجرا در می آید.

پوشش های بتنی نمایان ساختمان ، نیز به عنوان سطوح خنک کننده  تابشی استفاده می شود .  کوران هوا در ساختمان می تواند از هر دو جهت انجام شود. علاوه بر این، سقف عمیق کنسول مانند ، تضمین می کند که جداره شیشه ای  بنا  همیشه سایه بوده  واز نور مستقیم خورشید درامان باشد .

دسترسی به  صحنه Zenith شامل مراحل گسترده ای است . گردش  داخلی کاملا سازماندهی شده و دسترسی به تمام سطوح و امکانات رفاهی فراهم می آید.

منتخب سردبیر
ویِژگی های طراحی بانک سوئد

سالن اجتماعات(  auditorium ) به گونه ای طراحی شده است که بسیار انعطاف پذیر باشد و بتواند برای مخاطبان بین ۱۱۰۰ تا ۷۲۰۰ نفر تنظیم شود.

سالن اجتماعات مرکز - طراحی مرکز موسیقی Zénith

امکانات پشت صحنه شامل فضاهای تغییر و تولید، سالن غذاخوری کارکنان و مناطق تحویل؛ و یک مجموعه پذیرش VIP می باشد.   محوطه سازی Zenith شامل ۱۲۰۰ فضای پارکینگ خودرو و یک شبکه عابر پیاده است  که به دیگر امکانات تفریحی و فرهنگی وسایر وسایل حمل و نقل عمومی قابلیت دسترسی  داشته باشد.

اطلاعات پروژه
معماران: Foster and Partners
محل سکونت: Saint Etienne، France
کارفرما: Saint-Etienne Métropole

سال: ۲۰۰۸
نوع: مرکز فرهنگی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن