سایرنمونه های موردی

طراحی فضای چند منظوره در کانادا

طراحی فضای چند منظوره  Etobicoke Commons .

طراح:  گروه معماری  diamond  Schmitt .

طراحی فضای چند منظوره  Etobicoke Commons ،  بر این مبنا پایدار است ؛ که برای حومه شهر تورنتو ، یک حس هویت و یک مرکزشخصیتی ایجاد کند. این مرکز برای عموم مردم در نظر گرفته شده است .تا هرقشری ، در هر شاخه ای بتوانند ،  دراین مکان فعالیت کنند . طرح شامل امکانات اجتماعی ، خدمات بهداشتی ، فضای عمومی جلسه ، مرکز تناسب اندام و استخر، کتابخانه ومرکزخرید می باشد .

طراحی فضای چند منظوره در کانادا - طراحی فضای چند منظوره در کانادا

یک بنای کم ارتفاع ، طبقه طبقه و با سطوح متفاوت ارتفاعی ، چمن دار و سرسبز، تمام فضاهای عمومی را احاطه کرده است . یک واحد شهری زیبا ، نیز در مرکز این قسمت قرار دارد . این طرح با پشتیبانی از دو آمفی تئاتر، یک کارگاه مجسمه سازی ، و همچنین تراس برای جلسات کوچک، یک منطقه بازی کودکان و فضایی برای بازار های خارج از محوطه ،  اداره می شود.

نمای شیشه ای این فضای چند منظوره ، سخاوتمندانه قلمرو عمومی را در داخل و اطراف ساختمان گسترش می دهد. این شفافیت بنا، ارزش های نهفته شهری را به تصویر می کشد.

رستوران در فضای چند منظوره - طراحی فضای چند منظوره در کانادا

در داخل این فضای چند منظوره ، یک اتاق شورا قرار دارد .که توسط یک محفظه ی شیشه ای تقویت شده  محصور شده است . که با کاربردهای اجتماعی دیگر نیز، سازگار است. سالن بزرگ مرکزی، یک فضای چند منظوره است . که از آن می توان  به تمام فعالیت ها و خدمات در داخل بنا دسترسی پیدا کرد. قسمت  اداری این مرکز دارای دنباله ای  است ، که تعامل بین کارکنان ، در هر دو حالت رسمی و غیر رسمی را قادر می سازد.

طراحی  فضای چند منظوره ،  با هدف اصلی پایداری زیست محیطی،  یعنی Net-Zero   (  یعنی ساختمانی با تولید و مصرف انرژی صفر) انجام شده است. که از طریق ترکیبی از استراتژی ها و برنامه ریزی های قوی ، برای کاهش مصرف انرژی و تولید انرژی فعالیت می کند . نسبت سطح پنجره به  سطح دیوار، به دقت در پشت بام و سطوح خارجی بنا ارزیابی شده  است ،  استفاده از شیشه های سه لایه و نمای شیشه ای کنترل کنند ه نور دراین بنا ، زیاد به چشم می آید.

اطلاعات پروژه
طراحان : معماران diamond  Schmitt
محل سکونت : انتاریو ، کانادا
کارفرما : ساخت تورنتو
نوع : استفاده ترکیبی ، مرکز فرهنگی ، خرده فروشی

منتخب سردبیر
فرودگاه بین المللی دنور
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن