سایرطراحی شهرینمونه های موردی

طراحی غرفه نمایشگاهی

جهت آشنایی مختصری با طراحی غرفه نمایشگاهی ، از همراهان عزیز سایت متربه متر ، خواهشمندم ما را همراهی کنید!

غرفه نمایشگاهی (Pavilion ) دانمارک:

مکان:  نمایشگاه ۲۰۱۰ چین.

دوستان عزیز جهت دریافت طراحی غرفه نمایشگاهی با شماره ۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱ شهابی تماس بگیرید

 

طرح کلی غرفه نمایشگاهی - طراحی غرفه نمایشگاهی

نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۰ ، درهای خود را  برای بازدید عموم باز کرده است و ما از غرفه های که  پیش نمایش های آنها را در مراحل طراحی / ساخت و ساز دیدیم، شروع به بازدید کردیم.  هدف کلی ؛ تبدیل شدن به یک نمایشگاه برای نشان دادن وضعیت فعلی معماری در سراسر جهان است  .

طرح اولیه غرفه نمایشگاهی - طراحی غرفه نمایشگاهی

غرفه دانمارک در این نمایشگاه ، یکی از اولین غرفه هایی  بود که تقریبا یک سال پیش ارائه شد . پروژه، توسط گروه معماری BIG( شرکت BIG ، یک گروه معماری است که پایه تشکیل آن در گوپنهاگ و نیویورک می باشد) با  همکاری ARUP و ۲ + ۱ شانگهای طراحی شده  است، این غرفه نه تنها از دیدگاه معماری و ساختاری جالب است، بلکه همچنان روحیه دنیای که در آن قرار دارد( دانمارک) را بیان می کند .

طراحی نمای غرفه 2 - طراحی غرفه نمایشگاهی

 

فرم و ویژگی های ساختاری  در طراحی غرفه نمایشگاهی دانمارک :

در اصل، غرفه یک حلقه بزرگ سفید رنگ است ، که بازدید کنندگان می توانند ازهر یک از ۱۵۰۰ دوچرخه ای که در ورودی ، دردسترس است ، برای بازدید استفاده کنند. با این کار فرصتی  جالب برای شناخت راه شهری دانمارک نیز فراهم می آید.

در مرکز غرفه، یک استخر بزرگ با آب شیرین از بندر کپنهاگن  ( که جزو یکی از پاک ترین آبها در جهان است)  وجود دارد. که بازدیدکنندگان حتی می توانند دراین آب شنا کنند.

منتخب سردبیر
طراحی Raffles City

یک خلاقیت جالب ، که طراحان در طراحی غرفه نمایشگاهی ، برای جلب نظر بازدید کننده به خرج داده اند، این است ،که در مرکز استخر ، شما مجسمه یک پری دریایی کوچک را می بینید . درواقع این پری دریایی نماد دانمارک است . و این بار، آن را به طور موقت به چین منتقل کرده اند. به گفته  Bjarke Ingels (یک معمار دانمارکی) : ” درواقع همین پری دریایی کوچک ، عامل اصلی  حرکته  ۱.۳ میلیارد چینی به کپنهاگن می باشد.”.

 

به مرور زمان ، تصاویر زیادی از غرفه تکمیل شده توسط معمار” ایوان بان ” گرفته شده، که دریکی ازاین تصاویر Bjarke Ingels خودش با دوچرخه ، در حلقه دایره ای غرفه ، گردش می کند.

 

طراحی داخلی غرفه 2 - طراحی غرفه نمایشگاهی

 

فرم کلی ، در طراحی غرفه نمایشگاهی ، یک ساختار یکپارچه در فولاد رنگی سفید است که در طول  تابستان گرم شانگهای ،  با توجه به ویژگی های بازتاب حرارتی خود ، آن را سرد نگه می دارد. سقف با یک بافت پوششی با نور آبی پوشیده شده است ، که از مسیرهای چرخه ای دانمارک الگو گرفته است. در داخل، کف با اپوکسی روشن پوشیده شده است و همچنین مسیر دایره ای را که دوچرخه از میان ساختمان عبور می کند،  را مشخص می نماید. فولاد نما ، از یک الگو سوراخ دار تبعیت  می کند. که تنش های  واقعی ساختاری را که غرفه تجربه آن را در یک آزمون تنش زدایی ۱: ۱ تجربه کرده است ، را بازتاب می دهد.

“شما بهتر است دوش آب گرم وداغ نگیرید، زیرا این همه آب که هدر می دهید برای محیط زیست خوب نیست” یا “شما برای تعطیلات از مسافرت هوایی اجتناب کنید. زیرا حمل و نقل هوایی برای محیط زیست بد است”. اینها تفکراتی درباره زندگی هستند. به تدریج همه ما احساس می کنیم که زندگی پایدار به سادگی آسانتر از زندگی عادی است. اگر طرحهای پایدار ، رقابتی باشند، ، نمی توان تنها به دلایل اخلاقی یا سیاسی گفت که آنها جذاب تر و مطلوب تر از جایگزین غیر پایدار هستند.  با استفاده از غرفه دانمارکی، ما تلاش کرده ایم تعدادی از  تجارب واقعی شهر پایدار را تقویت کنیم. ازجمله در مورد کپنهاگن –

منتخب سردبیر
اصول وضوابط طراحی معماری بیمارستان

– می توان در واقعیت  کیفیت زندگی را بالا برد “.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن