دکوراسیون داخلیطراحی معماری

طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن :

همراهان عزیز و همیشگی سایت متربه متر. با سلام !

مقاله امروز رو به موضوع “ طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن ”  اختصاص می دهیم. اگر پیگیر مباحث سایت ما بوده باشید . می دانید که قبلا موضوع های ” طراحی داخلی اتاق خواب و طراحی داخلی اتاق نشیمن ” رو بررسی کرده ایم و در سایت قرار داده ایم. که امیدوارم راهنمایی برای شما عزیزان باشد.

سراغ بحث امروز می رویم.

دوستان عزیز برای طراحی داخلی با جدید ترین متد های روز دنیا با ماتماس بگیرید:

شهابی:۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

طراحی مبلمان1 - طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق پذیرایی - طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن

سالن پذیرایی ، از جمله فضاهای مهم در خانه می باشد. که در بدو ورود به یک ساختمان مسکونی به دیده می آید.

اصولا ” ، ما ایرانی ها با خصلت مهمان نوازی ، دوست داریم ، که سالن پذیرایی بزرگ و دلگشایی داشته باشیم و تمام سعیمان این است ، که در طراحی ها ، اتاق پذیرایی را با زیربنای وسیع طراحی کنیم و از انواع مبلمان شیک و جذاب استفاده نماییم .

اغلب دو مفهوم اتاق نشیمن و پذیرایی ، با هم به کار برده می شوند. ولی برای ساختمان های با زیر بنای زیاد و یا ساختمان های ویلایی ، اصولا این دو مفهوم ، جداگانه ، فضاسازی می شوند. من در بحث هایم سعی کردم که به صورت جدا به بررسی این دو موضوع بپردازم.

سالن پذیرایی ، برای ملاقات ها و مهمانی های رسمی کاربرد دارد و محیط مرکزی خانه به حساب می آید. بنابر این ، نیاز به انرژی مثبت و فعال دارد. برعکس ، اتاق نشیمن ؛  باید آرام و خودمانی باشد و برای دورهمی های خانوادگی ، فضایی آرام و سرگرم کننده فراهم نماید.

از این رو، طراحی داخلی این دو فضا ، متفاوت از هم می باشد.

 

در ادامه ، به بررسی اصول طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن می پردازیم. اصول ترکیب بندی رنگ ها ، طراحی مبلمان و نورپردازی از جمله این اصول می باشند.

منتخب سردبیر
طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

طراحی داخلی و طراحی مبلمان اتاق پذیرایی به صورت مدرن :

برای طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن و سایر سبک ها در حالت کلی ، باید قبل از هرچیز در مورد نوع و نحوه چیدمان وسایل فکر کنید. اگر قبل از شروع به کار کردن ، تصمیم خود را گرفته باشید ، سریع تر و بهتر به نتیجه می رسید و دچار سردرگمی نخواهید شد.

سبک مدرن ، سبک ساده گرایی وساده پسندی است. این سبک ، بیشتر به عناصر اصلی و کاربردی توجه دارد و از جزییات دوری می کند. برای طراحی داخلی اتاق پذیرایی ، از عناصر هماهنگ استفاده کنید. اما آنها را ست نکنید .از خطوط مستقیم و جسورانه که طرح های جدید ایجاد می کنند،  استفاده کنید. دیوارهای اتاق پذیرایی را خاص تزیین کنید. از باکس ها و طبقات دیواری ساده برای به رخ کشیدن عناصر و المانهای تزیینی استفاده کنید.

 

مسیر رفت و آمدها را خلاصه و کوتاه نمایید. سعی کنید حتی الامکان ، از بین مبلمان و تجهیزات سالن پذیرایی ، برای دسترسی به سایر قسمت ها استفاده نشود. دید مناسب به محوطه حیاط باید حتما وجود داشته باشد.

همان طور که در بحث طراحی داخلی اتاق خواب هم گفتیم ، نگاه انسان به محض ورود به یک فضای خاص ، به دنبال یک کانون یا مرکز عطف می گردد. پس باید ، با طراحی داخلی ، به این کنجکاوی مغز انسان جواب بدهیم. یک ست مبلمان شیک و زیبا یا یک دستگاه تلویزیون  می تواند نقطه عطف باشد.

اقدام بعدی برای طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن ، بعد از تعیین نقطه کانونی ، تقویت آن می باشد . سعی کنید با لوستر و لامپ های تزیینی یا استفاده از گلدان های با گل طبیعی ، این نقاط را تقویت کنید.

اقدام بعدی برای طراحی داخلی ، انتخاب کف پوش مناسب برای اتاق پذیرایی است. کف پوش مناسب ، باید با دوام بوده و عمر مفید طولانی داشته باشد. رنگ و بافت مناسبی داشته و به راحتی قابل تمیز کردن باشد.

برای تقویت ست مبلمان ، که به عنوان نقطه عطف اتاق پذیرایی انتخاب کرده اید. می توانید از یک فرش زیبا و جذاب استفاده نمایید . فرش های کرک دار،  فرش های طرح و نقش دار و … .

منتخب سردبیر
دکوراسیون پذیرایی

می توانید از یک وسیله یا عنصر ، مثلا یک صندلی یا یک مبل راحتی یا یک تابلوی با رنگ کمی متفاوت از تم اصلی اتاق پذیرایی ، برای طراحی جذابتر استفاده نمایید.

نورپردازی :

عنصر اصلی در طراحی فضاهای زیستی ، در تمام سبک های طراحی ، نور طبیعی می باشد. که در سبک مدرن با تعبیه پنجره های بزرگ طولی که از کف تا سقف کشیده شده اند و اغلب دارای okb کم ، یا بدون okb می باشند ، تامین می شود. این شیوه طراحی ؛ که در ساختمان های قدیمی نیز  بیشتر به چشم می خورد ، از یک طرف ، نور طبیعی را بیشتر به داخل فضاها هدایت می کند و از یک طرف ، بهترین شیوه برای دید به مناظر حیاط می باشد. یعنی فضا های داخل بنا را با بیرون پیوند می زند.

نورپردازی مصنوعی، دومین رکن اساسی در طراحی داخلی اتاق پذیرایی می باشد. اگر نورپردازی به درستی انجام شود ، جزییات و چیدمان بیشتر به چشم می آید.

راهنمایی هایی برای نورپردازی بهتر:

  • برای طراحی نورپردازی ، سعی کنید منابع مختلف نوری را در سطوح مختلف سقف ، کف و یا دیوار نصب نمایید.
  • سعی کنید از نورهای مخفی و نقطه ای در جایگاه های مختلف اتاق استفاده نمایید. نه این که اتاق پذیرایی را کاملا روشن نمایید. زیرا این کار جذابیتی برای مهمان باقی نگذاشته و باعث خستگی وی می شود.
  • کانون تمرکز نور را در سالن پذیرایی ، بر روی میز پذیرایی قرار دهید.این کار باعث می شود که توجه ها، به آن قسمت جلب شود . برای این کار ، از لوسترهای زیبا و کلاسیک با زرق و برق فراوان استفاده نمایید.
  • مورد بعدی ، لامپ های دیوارکوبی هستند، که نور را به سمت بالا یا پایین می تابانند. این منبع نوری ، مناظر فوق العاده ای خلق می کند.
  • اگر دوست دارید ، وسایل تزیینی و گرانبهای خود را در سالن پذیرایی داخل  بوفه یا قفسه هایی جانمایی کنید . بهترین کار این است ، که لامپ های هالوژنی را در داخل این بوفه ها قرار دهید. تا جذابیت این قسمت ها دو چندان شود.
  • در صورت طراحی سقف کاذب برای اتاق پذیرایی ، ایده رایج ، تعبیه منابع نوری ، در دور تا دور و یا داخل این سقف کاذب می باشد.
منتخب سردبیر
معماری پست مدرن

در واقع این گونه طراحی ها ، باعث میشود که جزییات کار معمار ، بیشتر دیده شود.

رنگ و ترکیب بندی آن در طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن :

اکثر ما ، دوست داریم ، که سالنی که برای پذیرایی از مهمانان آماده می کنیم . بزرگ و دلنشین به نظر بیاید. اما چگونه ؟

این مساله خوشبختانه توسط سبک مدرن ، با رنگ بندی خاصی که دارد ، حل شده است . ترکیب رنگ های خنثی و روشن در سبک مدرن ، به فضا بعد می دهد و آن را بزرگتر نشان می دهد. رنگ هایی همچون سفید ، خاکستری ، سیاه ، نقره ای ، طلایی و برنزی ، رایج ترین رنگها می باشند. اگر قصد دارید ، از رنگ های تیره در رنگ بندی استفاده نمایید ، اولا سعی کنید رنگ غالب نباشد. ثانیا” ، عنصر یا صفحه یا قسمتی از فضا را با این رنگ ، رنگ آمیزی نمایید. مثلا  رنگ یک بخش از سقف کاذب یا بخشی از دیوار یا دیوار شومینه را تیره انتخاب کنید.

موارد ارائه شده ، بیشتر جهت راهنمایی شما عزیزان می باشد. هدف اصلی کسب رضایت صاحب کار است . پس سلیقه وخواست او ، باید در طراحی ها دخیل شود.

موارد گفته شده را رعایت کنید. نترسید از این حد هم فراتر بروید و قوانین منظم را بشکنید؛ تا به آن چه مطابق میلتان است ، دست یابید .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن