دکوراسیون داخلیطراحی معماری

طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن

همراهان همیشگی سایت متر به متر ، با سلام ! در مقاله جدید قصد دارم به بررسی اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن بپردازم . با ما همراه باشید .

در مقاله های قبلی ، اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی رو برای شما عزیزان شرح دادم . یک وجه مشترک بین همه این مقاله ها ، طراحی به سبک مدرن می باشد .

سبک مدرن ، به دنبال حذف تزیینات دست و پا گیر و اضافی می باشد. شفافیت اساس کار این سبک می باشد. در مقاله های ذکر شده ، تصاویری از طراحی داخلی فضا ها ، در همین راستا ، در سایت ارائه شد.

دوستان عزیز برای دیزاین اتاقخواب کودک خود با جدید ترین متد های  روز با ما تماس بگیرید:

شهابی:۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

طراحی اتاق خواب کودک1 - طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن

 

طراحی اتاق خواب کودک2 - طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن

خب ، الان می خوام از شما عزیزان چند سوال بپرسم .

 • به نظر شما ، طراحی داخلی اتاق کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 • آیا مبلمان و احجام ساده سبک مدرن ، بدون تزیینات با رنگ های سفید و خاکستری وسیاه ، جوابگوی نیازهای متنوع و شاد کودکانه می باشد؟
 • آیا زندگی در یک اتاق به سبک مدرن ، با طراحی شفاف و بدون وجود عناصر محرک ذهنی ، برای سلامتی کودک و رشد جسمی و ذهنی او کافی است ؟
 • آیا سبک مدرن ، در طراحی ها ، به نیازهای کودک توجه داشته یا نه ؟
 • سبک مدرن که این همه طرفدار پیدا کرده ، چه ترفندی برای جواب دادن به روحیه شاد کودکان در پیش گرفته است ؟

در سبک مدرن و سایر سبک های طراحی معماری اصولی ، خصوصیات جسمی و روانی کودکان در طول مراحل رشد زندگیشان ، اساس برنامه ریزی برای طراحی فضا می باشد.

 

رنگ در طراحی داخلی اتاق کودک1 - طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن

 

متاسفانه اغلب والدین ، هنگام انتخاب مبلمان برای اتاق فرزند خود، بر اساس سلیقه و نظر شخصی خویش تصمیم می گیرند. این کار، اشتباه می باشد. نیازهای کودکان ، خواسته ها ، شرایط روحی و جسمی آنها ، بسیار با بزرگسالان متفاوت می باشد. در انتخاب و چیدمان مبلمان داخلی اتاق خواب کودک دلبندتان ، تا حد امکان ، از خودش نظر خواهی کنید. رنگ ها و وسایل را بر اساس خواسته های خودش انتخاب نمایید. این کار حس استقلال و توانایی تصمیم گیری را در کودک تقویت می کند و از طرفی ، کودک در مکانی که باب میل خودش باشد ، راحت تر سرگرم شده و رشد می کند .اگر هم نتوانستید به درستی تصمیم بگیرید ، انتخاب موارد را به یک طراح داخلی اتاق کودک بسپارید.

منتخب سردبیر
سبک معماری فولدینگ

طراحی مبلمان در طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن  :

در طراحی مبلمان باید دقت شود که ، این مبلمان، علاوه بر کارایی ، از نظر زیبا شناسی نیز با علایق و سلیقه کودک و نیازهای او کاملا منطبق باشد.

نوع و سبک دکوراسیون داخلی ، نوع مبلمان و المان های به کار رفته در اتاق خواب کودک ، بر سلامتی روحی و نوع فعالیت هایی که کودک انجام می دهد تاثیر گذاشته ، و بر تربیت او نیز نقش موثری خواهد داشت.

به عنوان مثال ، کودکان به شخصیت های قهرمان و معروف کارتون ها ،علاقه زیادی دارند . امروزه بسیاری از شرکت های تولید لوازم ورزشی و اسباب بازی ، این شخصیت ها را شناسایی کرده و از تصاویر آنها بر روی محصولات خود استفاده می کنند . با این کار، فروش خود را افزایش می دهند . در واقع این گونه افراد ، به تاثیر این تصاویر، برروی حس کودکان پی برده اند . پس ما نیز برای تقویت حس اعتماد به نفس در کودک خویش ، سعی کنیم تا جایی که امکان دارد ، از این تصاویر کارتونی ، حالا یا به صورت عکس بر روی دیوار یا اسباب بازی های این شکلی ، استفاده نماییم.

مبلمان اتاق کودک را تا حد امکان انعطاف پذیر و چند منظوره انتخاب نمایید. زیرا کودکان همواره در حال رشد هستند و نیازهایشان نیز به تبع ، متنوع تر خواهد شد .این کار از لحاظ مالی نیز، برای شما مفید خواهد بود.

مبلمان اتاق کودک ، شامل یک تخت، چراغ خواب ، میز و صندلی برای مطالعه ، کمد و قفسه های دیواری برای وسایل و اسباب بازی کودک می باشد. مبلمان چند منظوره که گفتم ، به عنوان نمونه ؛ شما میتوانید تخت هایی چند منظوره سفارش دهید که از قسمت بالایی به عنوان جای خواب و قسمت زیرین آن ، برای کشو یا قفسه برای نگه داری وسایل و یا حتی اگر ارتفاع تخت زیاد باشد ، از قسمت زیرین آن به عنوان میز مطالعه استفاده شود.

اگر دو کودک خردسال در خانه داشته باشید ، در اتاق خواب آنها ، سعی کنید از تخت های دو طبقه استفاده نکنید . به این دلیل که ، کودکی که در تخت پایینی می خوابد ، دوست دارد که قسمت بالای سرش باز باشد و تخت بالایی، این آرامش را از او می گیرد. در ضمن ، کودکی که در تخت بالایی ساکن است ، از این که زیر تختش ، فضای خالی دارد .احساس عدم امنیت و نا آرامی می کند. این تصورات و احساسات در ذهن کودک ، اثری ماندگار بر جای می گذارند.

منتخب سردبیر
طراحی داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن

تلفیق سبک مدرن با نیازهای کودکانه در طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن :

 • رعایت تنوع در عین سادگی
 • کمک به درک موقعیت فضا از طریق طراحی مبلمان مفهومی
 • خود داری از کاربرد عناصر گیج کننده و شلوغ
 • پرهیزاز یکنواختی و عدم پذیرش تکرار
 •  کمک به انجام فعالیت های ماجراجویانه و کنجکاوانه در ذهن کودک از طریق مبلمان خلاقانه
 • امکان ارتباط بصری و فیزیکی برای کودک
 • کاربرد اشکال و فرم های قابل لمس و تازه ، منطبق برحس نو گرایی کودک
 • پیچیده و گنگ نبودن فضا
 • شفافیت و خوانایی و ادارک پذیری این فضا
 • ترکیب احجام به صورتی که کودک ، دو گانگی های متعدد مانند بالا و پایین ، حس حرکت و سکون ، فضای درون و بیرون ، شفاف و کدر را تشخیص دهد و با مقیاس ها آشنا شود .

نقش نورپردازی در طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن  :

نور طبیعی ، جزو آن دسته از عواملی است ، که تاثیر آن بر سلامتی و رشد طبیعی کودک اثبات شده است . حداکثر سعی خودتان را به کارببرید ، تا اتاقی که برای کودک انتخاب می کنید دارای پنجره باشد و از نور طبیعی استفاده کند.

برای تعبیه منابع نور مصنوعی در اتاق خواب کودک ، شرط  اول رعایت امنیت کودک می باشد بعد ؛ توجه به نیازها و سلایق کودک .

کودکان معمولا به سمت وسایلی که از آنها منع می شوند کشیده می شوند . ما نباید این حس کنجکاوی را در کودکان برای وسایل برقی ایجاد کنیم. سعی کنید منابع نوری شما، یا در سقف تعبیه شود و یا این که دیوار کوب باشند. از منبع نوری پایه چرخشی نیز برای بازی با نور، برای سرگرمی کودک می توانید استفاده کنید.

منتخب سردبیر
معماری داخلی ، طراحی داخلی ، دکوراسیون داخلی

 

از منابع نوری با قابلیت تغییر شدت نور استفاده کنید. تا در هر زمان از شبانه روز، نور مورد نیاز کودک را بتوان تنظیم کرد.

رنگ و ترکیب بندی آن در طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن  :

رنگ در طراحی داخلی اتاق کودک به سبک مدرن ، خاصیت ارتجاعی دارد. یعنی پوسته سفت و سخت خود را شکسته و مطابق نیازها و  ویژگی های کودکان نمایان می شود. ترکیب رنگ های سیاه و سفید و خاکستری برای کودکان جوابگو نیست.

روحیه کودکان لطیف و آرام است. و هر رنگی که با این خاصیت کودکانه منطبق باشد. می توان به کار برد.

رنگ های پاستلی ، که از ترکیب رنگ سفید با رنگ های شاد و سرزنده به دست می آیند، مناسب ترین گزینه رنگ ها هستند. مانند رنگ سبز پسته ای یا آب نبات شکری .

این رنگ ها ، سر زندگی و شادابی رنگ های اصلی و ثانویه را در خود دارند. اما دید ما نسبت به انها متفاوت تر است ؛ این گونه به نظر می رسند که گویا از پشت یک پارچه حریر سفید به این رنگ ها نگاه می کنیم. به همین دلیل بهتر است ، رنگ های پاستلی ، که لطافت و ظرافت زیادی دارند را انتخاب کنیم.

 

انواع رنگ ها برای دیزاین و طراحی داخلی اتاق خواب کودک به سبک مدرن :

الف)  رنگ های نا مناسب برای اتاق خواب کودک:

رنگ سبز پسته ای : قدرت دید را تقویت کرده و به مشکل کم خوابی کودک کمک می کند.

رنگ نارنجی : اشتهای کودک را زیاد کرده و به رشد خلاقیت او کمک می کند.

رنگ زرد : دید را بهتر کرده و مغز را فعال تر می کند .

رنگ سفید : تاثیر مثبت بر روی عزت نفس کودک دارد و برای کودکان کم حرف ، محرک می باشد.

رنگ صورتی و رنگ های پاستلی : بر ذهن کودکان اثرات مثبت داشته و باعث تعادل ذهنی می شود.

ب) رنگ های نا مناسب برای اتاق خواب کودک :

رنگ آبی ، رنگ خاکستری یا طوسی .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن