خانه / دکوراسیون داخلی / طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن 

همراهان همیشگی سایت بزرگ معماری متر به متر ، مبحث پیش رو به بررسی اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق خواب  می پردازد.

مباحث ارائه شده در پست های قبلی ” طراحی معماری ، طراحی داخلی و دکوراسیون ” ، ” گام های اولیه طراحی داخلی ” و ”  سبک های طراحی داخلی ” ، پیش نیاز مبحث جدید می باشند . یعنی آشنایی با اصول بیان شده ،  مقدمه یادگیری بحث امروز می باشد .

در بحث امروز، به بررسی نکات و اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن می پردازیم .

دوستان عزیز برای طراحی داخلی با جدید ترین متد های روز دنیا با ماتماس بگیرید:

شهابی:09120332191

 

اتاق خواب ؛ خصوصی ترین قسمت فضای مسکونی می باشد. فضایی برای آرامش خیال واستراحت ، فارغ از کار و مشغله های ذهنی طول روز در دنیای امروزی .

در اتاق خواب ، علاوه برعملکرد استراحت و خوابیدن ساکنان ، فعالیت هایی نظیر مطالعه ، گفتگو و نشستن دور هم نیز انجام می پذیرد.  با همه این عملکردها ، این فضا ، درحالت کلی ، مورد استفاده اعضای خاص خانواده می باشد و دسترسی عمومی ندارد .

همراهان عزیز ، همان طور که اول بحث هم اشاره کردم ، اگر مقاله ی قبلی ، یعنی ” گام های اولیه طراحی داخلی اتاق خواب ” را خوانده و فرا گرفته باشید ، در واقع نیمی از کار طراحی را یاد گرفته اید ، یعنی نصف راهو رفتیم !

خب ، الان تصور کنید ، یک ساختمان تازه احداث شده است و یک چهاردیواری با نام ” اتاق خواب ” در اختیار شما قرار دارد و از شما خواسته شده ، که طراحی داخلی آن را  طبق نظر خود ، انجام دهید. حالا می خواید از کجا شروع کنید ؟

دوستان گلم، بیاید از اول ، طبق بحث های گفته شده در مقاله های قبلی ، شروع کنیم . اولین گام برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن این است ، که خواسته های خود را که انتظار داریم با طراحی اتاق خواب به آنها دست یابیم ، را مشخص  کنیم. مثلا این اتاق خواب قرار است ، به چه فعالیت هایی اختصاص داده شود  و پاسخگوی چه نیاز هایی باشد. آیا فقط برای خوابیدن و استراحت است یا نه ، محل مطالعه ، گفتگو ، محل نشتن دور همی و … نیز هست ؟

گام بعدی تعیین سبک طراحی داخلی اتاق خواب ،  بر اساس خواسته ها و علایق شما و شرایط محیطی می باشد. من در این مقاله ، سبک طراحی داخلی مدرن رو انتخاب می کنم.

به 2 دلیل : دلیل اول این که ؛ سبک مدرن ، مختصر ومفید است. یعنی از حشویات به دور است . تزیینات اضافه و دست و پا گیر ندارد و تنها به عملکرهای اصلی توجه می کند. این خصلت سبک مدرن ، برای آپارتمان های کوچک و با وسعت کم دنیای امروزی ، بسیار مناسب است . دلیل دوم این که ؛ سبک مدرن ، جذابیت خاصی دارد. و زندگی بشریت ، کلا به سمت مدرنیته در حال پیشروی است.

در حالت کلی ، برای انواع و اقسام طراحی ها و از جمله طراحی داخلی ، شما باید با ایده های مختلف آشنا شده و طبق شرایط و نیازها و خواسته های خودتان ، سبک مد نظر را انتخاب کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب ، نیز دارای نکات مهم وکلیدی است. که دانستن آنها ، می تواند ما را، در رسیدن به طرح ایده آل یاری رساند.

برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن، اصول مهمی بیان شده است، که به اصول ”  Feng Shui   ” معروف است .

اصول Feng Shui ، در واقع با هدف دست یابی به یک فضای دوست داشتنی ، شاد و سرگرم کننده اعمال می شود. راهنمایی های تزئینی مورد استفاده در Feng Shui ، کمی متفاوت از تزیینات سنتی هستند. اما هنگامی که شروع به اجرای این اصول می کنید . کم کم آثار و نتایج آن را در هماهنگی و جذابیت بین عناصر مشاهده می کنید.

فضا هایی مانند اتاق کار واتاق مطالعه ، نیاز به یک مکانی با انرژی فعال و پرجنب وجوش دارند. اما یک اتاق خواب ، نیاز به انرژی نرم و احساساتی دارد. رعایت  اصول فنگ شوی ، باعث پاک شدن  انرژی های منفی می شود و این خاصیت ، برای اتاق خواب ، بسیار مناسب می باشد .

اصول Feng Shui در طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن :

1- تامین هوا و نور با کیفیت مناسب

2- استفاده از رنگ های مناسب  : رنگ یک راه مناسب برای تغییر انرژی در اتاق خواب وبه طورکلی در خانه می باشد وبسیار سریعتر، ما را به نتیجه دلخواه می رساند .

3- استفاده از دکور مدرن :

گاها” پیش می آید که  شما ، تخت یا آیینه تزیینی داخل اتاق خواب را خریده باشید. شرط اصلی ، انتخاب مکان مناسب برای این وسایل می باشد. نظر شخصی شما بهترین راهنما دراین زمینه است .

4- اجتناب از قراردادن تلویزیون و کامپیوتر و وسایل ورزشی دراتاق خواب.

5- نقطه کانونی اتاق یعنی تخت ودستورالعمل های لازم برای جانمایی آن :

الف : قابل دسترس بودن تخت از هردو طرف .

ب: استفاده از میزهای پاتختی دردو طرف تخت .

پ :  انتخاب تخت از بهترین مصالح و مواد اولیه .

 

 

6 – انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب :

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب ، رنگ های تیره است یا به اصطلاح  “رنگ پوست ” . رنگ پوست انسان از سفید گرفته تا قهوه ای برای تزیین دیوار اتاق خواب ، مناسب هستند . از این تنالیته های رنگی استفاده کنید.

7 – کاربرد تزیینات هنری در اتاق خواب :

برای تزیین اتاق خواب ، از تصاویر و تابلوهای هنری زیبا استفاده کنید . تصاویری که حاوی انرژی مثبت هستند و دوست دارید در زندگیتان اتفاق بی افتند.

 

8- نورپردازی اتاق خواب :

نور یک ماده مغذی و یکی از ساطع کننده های انرژی است . کاربرد انواع نورپردازی را به درستی تشخیص دهید. برای این که طراحیتان مدرن به نظر بیاید ، از شمع در اتاق خواب استفاده نمایید. شمع فضایی صمیمی وگرم ایجاد می کند.

رعایت اصول فنگ شوی ، برای هر شخص طراح ، تصاویر ذهنی متفاوتی خلق می کند . اما  یک عنصر مشترک در همه آنها به چشم می خورد  وآن هم ” خوابیدن و آرامش یافتن ” است.

مبلمان اتاق خواب در سبک مدرن ، نیز دارای اصول وقواعد خاص خود می باشد . طبق مباحث گفته شده در پست های قبلی ، برای طراحی داخلی اتاق خواب ، یافتن یا ساختن نقطه کانونی ، حرف اول را می زند. بهتر است تخت را به عنوان نقطه کانونی برجسته نمایید. تخت اگر دارای تاج وفرمی خاص باشد و با تزیینات دیوار پشت تاج تخت همراه شود . بهترین ترکیب بصری را برای جلب توجه می سازد.

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن و مبلمان آن ، بسیار ساده و بدون تزیینات می باشد. عناصر الحاقی و اضافی برای مبلمان وجود ندارد . سعی نکنید که برای مبلمان ، همه چیز را باهم ست نکنید. ازبافت ها و رنگ ها مدرن و شیک استفاده نمایید. سبک مدرن، یک سبک شسته و رفته است که برسادگی و خلوت بودن فضا تاکید دارد.

برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن  ، همان طور که در اصول فنگ شوی هم بیان شد .نقش نورپردازی را نادیده نگیرید. نورهای تاکیدی و عملکردی ، بهترین گزینه ها برای خلق  جذابیت در اتاق خواب می باشند. گاها ” فضای اتاق خواب ، به طراح این امکان را می دهد که تخت را با یک پارتیشن از بقیه فضای اتاق خواب جدا نماید. این پارتیشن بهترین بستر، برای تزیینات روشنایی می باشد.

یه سوال ؟

چگونه با طراحی داخلی و به کمک وسایل ساده ، بدون استفاده از وسایل الکتریکی می توان هوایی تازه ومطبوع را در داخل اتاق خواب مهیا نمود؟

جواب بسیار ساده است .کاشت ونگه داری گیاهان متنوع ومناسب اتاق خواب . گیاهانی همچون اسطوخودوس ، الوئه ورا ، پیچک انگلیسی ، شامودورا و… .

 

بحث رو با چند سوال ادامه میدم.

آیا در یک فضای مسکونی ، بین طراحی اتاق ها با هم تفاوت هست ؟

همه ما اسم اتاق خواب مستر رو شنیدیم . اما تفاوت این اتاق خواب با بقیه اتاق ها در چیست ؟

پلان بالا رو ببینید. چه تفاوت هایی بین اتاق ها، برای شما واضح است ؟

 

 

اتاق خواب مستر، معمولا به والدین اختصاص می یابد. در واقع این فضا ، بزرگترین اتاق خانه محسوب می شود. مبلمان این فضا ، شامل یک تخت دو نفره ، میز آرایش ، چندین کمد و دو میز پا تختی می باشد. این اتاق ، باید به یک حمام اختصاصی دسترسی داشته باشد. در کل اتاق خواب ها ، باید فضای اختصاصی منزل مسکونی را تشکیل دهند.  برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن و یا سبک کلاسیک می توان عمل کرد. در سبک کلاسیک ، باید سعی کنید یک هارمونی عالی در طراحی اتاق خواب ایجاد کنید.

 

درباره ی Lotfi- s

مطلب پیشنهادی

سبک های طراحی داخلی

سبک های طراحی داخلی

انواع سبک های طراحی داخلی همراهان همیشگی سایت بزرگ معماری متر به متر. اگر پیگیر سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *