دکوراسیون داخلیطراحی معماری

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن 

همراهان همیشگی سایت بزرگ معماری متر به متر ، مبحث پیش رو به بررسی اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق خواب  می پردازد.

مباحث ارائه شده در پست های قبلی ” طراحی معماری ، طراحی داخلی و دکوراسیون ” ، ” گام های اولیه طراحی داخلی ” و ”  سبک های طراحی داخلی ” ، پیش نیاز مبحث جدید می باشند . یعنی آشنایی با اصول بیان شده ،  مقدمه یادگیری بحث امروز می باشد .

در بحث امروز، به بررسی نکات و اصول مربوط به طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن می پردازیم .

دوستان عزیز برای طراحی داخلی با جدید ترین متد های روز دنیا با ماتماس بگیرید:

شهابی:۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

طراحی داخلی اتاق خواب2 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

 

طراحی داخلی اتاق خواب1 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

اتاق خواب ؛ خصوصی ترین قسمت فضای مسکونی می باشد. فضایی برای آرامش خیال واستراحت ، فارغ از کار و مشغله های ذهنی طول روز در دنیای امروزی .

در اتاق خواب ، علاوه برعملکرد استراحت و خوابیدن ساکنان ، فعالیت هایی نظیر مطالعه ، گفتگو و نشستن دور هم نیز انجام می پذیرد.  با همه این عملکردها ، این فضا ، درحالت کلی ، مورد استفاده اعضای خاص خانواده می باشد و دسترسی عمومی ندارد .

همراهان عزیز ، همان طور که اول بحث هم اشاره کردم ، اگر مقاله ی قبلی ، یعنی ” گام های اولیه طراحی داخلی اتاق خواب ” را خوانده و فرا گرفته باشید ، در واقع نیمی از کار طراحی را یاد گرفته اید ، یعنی نصف راهو رفتیم !

خب ، الان تصور کنید ، یک ساختمان تازه احداث شده است و یک چهاردیواری با نام ” اتاق خواب ” در اختیار شما قرار دارد و از شما خواسته شده ، که طراحی داخلی آن را  طبق نظر خود ، انجام دهید. حالا می خواید از کجا شروع کنید ؟

دوستان گلم، بیاید از اول ، طبق بحث های گفته شده در مقاله های قبلی ، شروع کنیم . اولین گام برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن این است ، که خواسته های خود را که انتظار داریم با طراحی اتاق خواب به آنها دست یابیم ، را مشخص  کنیم. مثلا این اتاق خواب قرار است ، به چه فعالیت هایی اختصاص داده شود  و پاسخگوی چه نیاز هایی باشد. آیا فقط برای خوابیدن و استراحت است یا نه ، محل مطالعه ، گفتگو ، محل نشتن دور همی و … نیز هست ؟

منتخب سردبیر
روند طراحی معماری

گام بعدی تعیین سبک طراحی داخلی اتاق خواب ،  بر اساس خواسته ها و علایق شما و شرایط محیطی می باشد. من در این مقاله ، سبک طراحی داخلی مدرن رو انتخاب می کنم.

به ۲ دلیل : دلیل اول این که ؛ سبک مدرن ، مختصر ومفید است. یعنی از حشویات به دور است . تزیینات اضافه و دست و پا گیر ندارد و تنها به عملکرهای اصلی توجه می کند. این خصلت سبک مدرن ، برای آپارتمان های کوچک و با وسعت کم دنیای امروزی ، بسیار مناسب است . دلیل دوم این که ؛ سبک مدرن ، جذابیت خاصی دارد. و زندگی بشریت ، کلا به سمت مدرنیته در حال پیشروی است.

در حالت کلی ، برای انواع و اقسام طراحی ها و از جمله طراحی داخلی ، شما باید با ایده های مختلف آشنا شده و طبق شرایط و نیازها و خواسته های خودتان ، سبک مد نظر را انتخاب کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب ، نیز دارای نکات مهم وکلیدی است. که دانستن آنها ، می تواند ما را، در رسیدن به طرح ایده آل یاری رساند.

برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن، اصول مهمی بیان شده است، که به اصول ”  Feng Shui   ” معروف است .

اصول Feng Shui ، در واقع با هدف دست یابی به یک فضای دوست داشتنی ، شاد و سرگرم کننده اعمال می شود. راهنمایی های تزئینی مورد استفاده در Feng Shui ، کمی متفاوت از تزیینات سنتی هستند. اما هنگامی که شروع به اجرای این اصول می کنید . کم کم آثار و نتایج آن را در هماهنگی و جذابیت بین عناصر مشاهده می کنید.

فضا هایی مانند اتاق کار واتاق مطالعه ، نیاز به یک مکانی با انرژی فعال و پرجنب وجوش دارند. اما یک اتاق خواب ، نیاز به انرژی نرم و احساساتی دارد. رعایت  اصول فنگ شوی ، باعث پاک شدن  انرژی های منفی می شود و این خاصیت ، برای اتاق خواب ، بسیار مناسب می باشد .

طراحی داخلی اتاق خواب3 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

اصول Feng Shui در طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن :

۱- تامین هوا و نور با کیفیت مناسب

منتخب سردبیر
انواع طراحی معماری آشپزخانه

۲- استفاده از رنگ های مناسب  : رنگ یک راه مناسب برای تغییر انرژی در اتاق خواب وبه طورکلی در خانه می باشد وبسیار سریعتر، ما را به نتیجه دلخواه می رساند .

۳- استفاده از دکور مدرن :

گاها” پیش می آید که  شما ، تخت یا آیینه تزیینی داخل اتاق خواب را خریده باشید. شرط اصلی ، انتخاب مکان مناسب برای این وسایل می باشد. نظر شخصی شما بهترین راهنما دراین زمینه است .

۴- اجتناب از قراردادن تلویزیون و کامپیوتر و وسایل ورزشی دراتاق خواب.

۵- نقطه کانونی اتاق یعنی تخت ودستورالعمل های لازم برای جانمایی آن :

الف : قابل دسترس بودن تخت از هردو طرف .

ب: استفاده از میزهای پاتختی دردو طرف تخت .

پ :  انتخاب تخت از بهترین مصالح و مواد اولیه .

 

نورپردازی دراتاق خواب1 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

 

۶ – انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب :

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب ، رنگ های تیره است یا به اصطلاح  “رنگ پوست ” . رنگ پوست انسان از سفید گرفته تا قهوه ای برای تزیین دیوار اتاق خواب ، مناسب هستند . از این تنالیته های رنگی استفاده کنید.

۷ – کاربرد تزیینات هنری در اتاق خواب :

برای تزیین اتاق خواب ، از تصاویر و تابلوهای هنری زیبا استفاده کنید . تصاویری که حاوی انرژی مثبت هستند و دوست دارید در زندگیتان اتفاق بی افتند.

 

طراحی داخلی اتاق خواب4 1 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

۸- نورپردازی اتاق خواب :

نور یک ماده مغذی و یکی از ساطع کننده های انرژی است . کاربرد انواع نورپردازی را به درستی تشخیص دهید. برای این که طراحیتان مدرن به نظر بیاید ، از شمع در اتاق خواب استفاده نمایید. شمع فضایی صمیمی وگرم ایجاد می کند.

رعایت اصول فنگ شوی ، برای هر شخص طراح ، تصاویر ذهنی متفاوتی خلق می کند . اما  یک عنصر مشترک در همه آنها به چشم می خورد  وآن هم ” خوابیدن و آرامش یافتن ” است.

مبلمان اتاق خواب در سبک مدرن ، نیز دارای اصول وقواعد خاص خود می باشد . طبق مباحث گفته شده در پست های قبلی ، برای طراحی داخلی اتاق خواب ، یافتن یا ساختن نقطه کانونی ، حرف اول را می زند. بهتر است تخت را به عنوان نقطه کانونی برجسته نمایید. تخت اگر دارای تاج وفرمی خاص باشد و با تزیینات دیوار پشت تاج تخت همراه شود . بهترین ترکیب بصری را برای جلب توجه می سازد.

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن و مبلمان آن ، بسیار ساده و بدون تزیینات می باشد. عناصر الحاقی و اضافی برای مبلمان وجود ندارد . سعی نکنید که برای مبلمان ، همه چیز را باهم ست نکنید. ازبافت ها و رنگ ها مدرن و شیک استفاده نمایید. سبک مدرن، یک سبک شسته و رفته است که برسادگی و خلوت بودن فضا تاکید دارد.

منتخب سردبیر
گام های اولیه طراحی داخلی

برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن  ، همان طور که در اصول فنگ شوی هم بیان شد .نقش نورپردازی را نادیده نگیرید. نورهای تاکیدی و عملکردی ، بهترین گزینه ها برای خلق  جذابیت در اتاق خواب می باشند. گاها ” فضای اتاق خواب ، به طراح این امکان را می دهد که تخت را با یک پارتیشن از بقیه فضای اتاق خواب جدا نماید. این پارتیشن بهترین بستر، برای تزیینات روشنایی می باشد.

یه سوال ؟

چگونه با طراحی داخلی و به کمک وسایل ساده ، بدون استفاده از وسایل الکتریکی می توان هوایی تازه ومطبوع را در داخل اتاق خواب مهیا نمود؟

جواب بسیار ساده است .کاشت ونگه داری گیاهان متنوع ومناسب اتاق خواب . گیاهانی همچون اسطوخودوس ، الوئه ورا ، پیچک انگلیسی ، شامودورا و… .

 

پلان مسکونی 1 - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

بحث رو با چند سوال ادامه میدم.

آیا در یک فضای مسکونی ، بین طراحی اتاق ها با هم تفاوت هست ؟

همه ما اسم اتاق خواب مستر رو شنیدیم . اما تفاوت این اتاق خواب با بقیه اتاق ها در چیست ؟

پلان بالا رو ببینید. چه تفاوت هایی بین اتاق ها، برای شما واضح است ؟

 

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک - طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

 

اتاق خواب مستر، معمولا به والدین اختصاص می یابد. در واقع این فضا ، بزرگترین اتاق خانه محسوب می شود. مبلمان این فضا ، شامل یک تخت دو نفره ، میز آرایش ، چندین کمد و دو میز پا تختی می باشد. این اتاق ، باید به یک حمام اختصاصی دسترسی داشته باشد. در کل اتاق خواب ها ، باید فضای اختصاصی منزل مسکونی را تشکیل دهند.  برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن و یا سبک کلاسیک می توان عمل کرد. در سبک کلاسیک ، باید سعی کنید یک هارمونی عالی در طراحی اتاق خواب ایجاد کنید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن