دکوراسیون داخلیطراحی معماری

طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن

بطراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن 

همراهان همیشگی سایت متر به متر ،  من در مقاله امروز تلاش کردم ، که اصول لازم برای شناخت و طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن رو خدمت شما عزیزان ارائه بدم .

اگر مطالب سایت ما رو دنبال کرده باشید، ما در مقاله قبل به بررسی انواع طراحی معماری آشپزخانه از قبیل آشپزخانه بسته ، باز، دیواری و جزیره ای پرداختیم. که پیش نیازی برای درک مبحث امروز ما می باشد.

پیشنهاد می کنم ، یه سر به مقاله ذکر شده بزنید و برگردید تا با هم بحث امروز رو تکمیل کنیم .

دوستان عزیز برای دیزاین آشپزخانه خود با جدیدترین متدهای روز با ماتماس بگیرید:

شهابی:۹۱۲۰۳۳۲۱۹۱

آشپزخانه فانتزی - طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن

 

طراحی داخلی آشپزخانه1 - طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن

 

خب ، آشپزخانه ؛ جایی که همه ما علاوه بر کار اصلی آشپزخونه یعنی پخت و پز و شستن ظرف و… ، پیش اومده که روزی چندین بار از روی گرسنگی یا حتی بی حوصله گی ، راهمون رو به سمتش کج می کنیم، تا بریم سراغ یخچال و شاید یک کم خوراکی گیر بیاریم و بخوریم .

اگه خیلی مدرن تر فکر کنیم ، آشپزخونه علاوه بر عملکردهای تهیه غذا و شستن ظروف ، محل نشستن های دورهمی ، انجام تکالیف و … می باشد. خب ، به نظرتون برای طراحی داخلی فضایی به این مهمی ، که برای خانومای خونه ، مهم ترین فضا به حساب می آد ، باید چگونه تصمیم گیری بشه ؟

تا حالا دقت کردین ، اگه چیدمان داخلی اتاق خواب یا اتاق کارتون رو به خودتون بسپارن و براش تصمیم بگیرین. چقد تو کارایی و بازده کاری شما تاثیر داره. پس به نظر من ، باید انتخاب و طراحی داخلی آشپزخونه رو هم به خانوم خونه سپرد .البته با رعایت اصول منطقی مربوطه .

آیا اگر یک پنجره کوچیک ، رو به فضای حیاط  برای آشپزخونه مون بزاریم یا این که رنگ کابینت ها رو صورتی انتخاب کنیم تا فضای آشپزخونه ما ، خسته کننده و بی روح نباشه ، کار سختیه ؟

نه سخت نیست . ولی تاثیری که این طراحی ها و ترکیب رنگ ها بر روح و روان افراد خونه داره . غیر قابل انکاره .

منتخب سردبیر
دکوراسیون اتاق کار

 

نورپردازی در طراحی داخلی آشپزخانه1 - طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن

من الان میخوام ، از دید منطقی همراه با احساسات به موضوع این مقاله نگاه کنم و یافته هام رو با شما در میون بزارم. امیدوارم تا آخر من رو همراهی کنید.

نکات لازم قبل از طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن :

آشپزخونه جزیره ای رو در مقاله قبلی براتون تعریف کردم. این بار به اصول طراحی داخلی اون می پردازم.

قبل از هرکاری، اول باید تصمیم بگیرید که انتظارات شما از آشپزخونه چی هست ؟

چه عملکردهایی قراره بر عهده آشپزخونه گذاشته بشه ؟

بعد از این که ، به جواب این سوالات رسیدین و آشپزخونه موردعلاقه تون رو انتخاب کردین .میریم سراغ طراحی داخلی آشپزخونه انتخاب شده . من در اینجا آشپزخونه جزیره ای رو انتخاب کردم.

طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن:

سبک مدرن ، سبکی ساده گرا و ساده پسند است. به جزییات توجه نمی کند .عملکردهای اصلی را زیر نظر دارد.

در آشپزخانه این خصلت سبک مدرن، به شکل استفاده از خطوط مستقیم افقی و عمودی در کابینت ها و پنجره ها نمایان شده است.

استفاده از متریال های طبیعی سنگ ، شیشه ، بتن و چوب در کف سازی ، دیوار پوش ها و کابینت ها و …، ساخت کابینت ها بدون قاب و تخت ، مبلمان و وسایل صنعتی بدون تزیینات از جمله ویژگی های این سبک است .

مانند اکثر فضا ها ، برای این که آشپزخانه طراحی شده ، در نگاه اول جذاب به نظر بیاید. ما باید نقطه کانونی برای آن انتخاب کرده و آن را تقویت نماییم. در آشپزخانه جزیره ای ، جزیره یا همان کابینت های مرکز فضا، نقطه کانونی هستند. همان طور که قبلا هم گفتم ، این جزیره همزمان در بر گیرنده چندین عملکرد می باشد. تجهیزاتی همچون اجاق گاز، سینک ظرفشویی اگر در این مکان جانمایی شود عالی است.  یا می توان آنرا قفسه بندی کرده و به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کرد. همزمان به عنوان میز غذاخوری ، کارکرد صرف غذا نیز دارد .

طراحی این عنصر ساده ، با چندین عملکرد ، به زیبایی و مدرنیته بودن فضا کمک شایانی خواهد کرد.

منتخب سردبیر
طراحی آشپزخانه , طراحی کابینت آشپزخانه , دکوراسیون آشپزخانه , اپن آشپزخانه

البته در سبک های طراحی داخلی کلاسیک ،  نیز این جزیره به وفور یافت می شود .ولی با ویژگی های خاص خودش با تزیینات فراوان . درست بر عکس سبک مدرن.

طراحی داخلی آشپزخانه - طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن

در سبک مدرن ،همان طور که قبلا هم گفتم بر متریال های طبیعی تاکید زیادی می شود. جنس این جزیره در این سبک می تواند از سنگهایی چون کورین یا کوارتز ، چوب ، استیل و بتن انتخاب شود.

برای طراحی داخلی و مبلمان ، استفاده از صندلی های دارای سطوح متنوع ، چراغ های آویزان و لوسترهای شیک ، کابینت های پایه شناور ، که با ظاهر ساختن فضای زیرین ، به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می کنند، توصیه می شود .

یک ترفند ساده اما فوق العاده کاربردی !

سعی کنید به جای دیوار پشت سینک ظرفشویی از یک پنجره استفاده نمایید . تا کار شستشو با لذت بیشتری انجام شود. یا همین طور دیوار پشت صفحه اجاق گاز .

نور پردازی در طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن :

یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین قسمت برای طراحی داخلی آشپزخانه ، نحوه  نور پردازی آن است. اصولا، ما به روشنایی عمومی و کلی فضا عادت کرده ایم. که اصلا جالب نیست. باید بر روی نورپردازی بیشتر دقت شود.

یک آشپزخانه ، اگر درست نورپردازی نشود . حتی اگر شیک ترین کابینت ها و زیبا ترین متریال ها برای آن انتخاب شده باشد، باز هم به چشم نمی آید. پس لطفا دقت کنید.

راهکارهای ساده برای نورپردازی در آشپزخانه مدرن :

مهم ترین نور، برای هر فضایی نور طبیعی می باشد . استفاده از پنجره های بزرگ و کشیده از سقف تا کف در سبک مدرن ، بیشترین حجم از نور طبیعی را به داخل فضا هدایت می کند.

دومین عنصر که باید به نور پردازی آن توجه شود ، نقطه کانونی یا همان جزیره آشپزخانه می باشد . با نصب لوسترها ، چراغ های آویزان ، تعبیه نورهای مخفی در اطراف هود ، بالای اجاق گاز جاسازی شده در جزیره ، می توان این نقطه را تقویت نمود.

از نورهای مخفی در سقف کاذب ، در اطراف قفسه ها و زیر کابینت ها استفاده نمایید . در زیر کابینت های پایه شناور از منابع نوری خطی استفاده نمایید .تا به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند.

منتخب سردبیر
طراحی داخلی اتاق خواب به سبک مدرن

اگر سقف آشپزخانه مرتفع می باشد از منابع نوری بالا تاب ، در بالای کابینت ها استفاده نمایید . از نورهای خطی در لبه های پا خور جزیره برای جذابیت بیشتر استفاده کنید.

اگر متریال انتخابی برای سطوح مختلف کف ، دیوار ها ،سقف و یا جنس کابینت ها ، خوب و با دوام و شفاف باشد. انعکاس نور در آن ، زیبایی خاصی به فضا می بخشد.

رنگ و ترکیب بندی آن در طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن :

رنگ سفید، شاید به عقیده خیلی ها ، رنگ خنثی و بی روحی باشد. اما برعکس ؛ رنگ سفید نماد آرامش ، پاکی و شفافیت است. به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می کند. در طراحی داخلی آشپزخانه جزیره ای به سبک مدرن ، سعی کنید رنگ غالب را سفید انتخاب کنید. مطمئنا یک آشپزخونه سفید و دلباز با کابینت های رنگی و چند صندلی به رنگ کاملا متضاد بیشتر به چشم خوشایند می آید تا یک آشپزخانه با رنگ کاملا تیره و مبلمان ست و یک نواخت .

رایج ترین رنگ ها در سبک طراحی مدرن :

برای طرفداران رنگ گرم : رنگ صورتی و قهوه ای و قرمز انتخاب خوبی است. خاصیت درامایتک دارد.

رنگ خاکستری روشن ؛ ما بین رنگ آبی و سبز ، برای رنگ بندی کابینت با دستگیره برنجی بهترین گزینه است .

سبز خزه ای ، قهوه ای ، آبی دریایی برای کفسازی ، رنگ جیوه ای و سبز ملایم نیز سایر گزینه های پیش رو هستند.

انتخاب رنگ زرد برای دیوار نیز، اگر با کابینت های سفید رنگ ست شود ، رنگ جالبی خواهد بود.

برای تنوع ، گاهی قرار دادن چند وسیله و ظرف آشپزخانه یا یک صندلی راحتی با رنگی کاملا متضاد از فضا ، فضا را خوشایند می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن