طراحی مسکونینمونه های موردی

طراحی خانه Gumno

 طراحی خانه Gumno 

دراین قسمت میخواهم ، همراهان همیشگی سایت متر به متر را به دیدن خانه بسیار زیبای Gumno در کرواسی دعوت کنم. همراه ما بمانید!

اطلاعات پروژه:
معماران :  معماران “Turato”
محل سکونت : Risika . کرواسی

دوستان عزیزبرای دریافت پروزه و رساله با موضوع ویلا اینجا کلیک کنید

Gumno نمای جنوبی خانه - طراحی خانه Gumno

نمای جنوبی خانه - طراحی خانه Gumno

Gumno به سطح دایره ای محصور شده ، توسط دیوار سنگی کم ضخامت گفته می شود. گومنو در حالت کلی ، محلی برای  کار، تلاش و مراقبت و چارچوبی برای تعامل سازگار و یکپارچه اجتماعی بود و به عنوان فضایی برای جشن گرفتن و همچنین یک محل ملاقات برای تصمیم گیری مردم محلی استفاده می شد.

Risika یک روستای کوچک در استان  Croatia در کرواسی است ;که با  تولید انبوه زباله ها  روبه رواست . یک زن و شوهر متاهل در Risika ، همراه با دو فرزند خود ، تصمیم  گرفتند که یک خانه تابستانی کوچک در این محل خاص  بسازند . آنها تصمیم گرفتند که گومنو را، با  همان دیوار سنگی خشک ، دوباره احیا کنند و معتقد بودند که باغ های کاشته شده، باغچه ها، باغات و باغ های زیتون باید به یک نوع  کودک – پارک معاصر تبدیل شود؛ یک مکان بازسازی شده که خانواده ها بتوانند در آنجا با مهمانان، دوستان و ساکنان  Risika ملاقات کنند .

Gumnoسایت پلان خانه - طراحی خانه Gumno

ازآنجایی  که خانه  رویایی مدنظر، دراصل ساختمانی قدیمی بود و طرح  اولیه احداث آن خارج از محدوده شهری برنامه ریزی شده بود . در مرحله اولیه ساخت و ساز، یک پیشنهاد برای مردم Risika مطرح شد: و آن این بود که   gumno های قدیمی باقیمانده به حلقه فضایی طرح ساختمان متصل شوند  .

منتخب سردبیر
فرودگاه بین المللی دنور

Gumno خانه - طراحی خانه Gumno

 

منطقه مد نظر برای ساخت گومونو ، یک منطقه منحصر به فرد و زیبا با باغی از سبزیها است و یک باغ  نیز در پشت خانه  قرار گرفته است. معماران پارک و خانه ، به مالکان اجازه می دهند که یک  پلت فرم منحصر به فرد برای خود و مهمانانشان ایجاد کنند.

نمای شمالی خانه - طراحی خانه Gumno

ترکیب فضایی ناهمگونی که در طراحی خانه Gumno  ایجاد شده و امکان استفاده از آن ، باعث ایجاد مکان های غیر منتظره یا جاذبه های قوی ،  پیش روی بازدیدکنندگان شده است و تجربه های متفاوت برای آنها رقم می زند. این مکان ها دارای شخصیت های مختلف و شرایط استفاده  متفاوت هستند.

الگوریتم فضایی در طراحی خانه Gumno :

در طراحی خانه Gumno سه محتوی کاملا متفاوت، با هم ادغام شده است . اول ، یک انبار عظیم روستایی است که حاوی یک  konoba است که به عنوان  فضای جمع آوری شراب و ذخیره سازی آن کاربرد دارد . دوم، اتاق نشیمن بزرگ برای خانواده است. نهایتا ، مورد  سوم، استخری بزرگ با منظره ی  روبه دریا است. در طبقه آخر خانه، چهار واحد کوچک با تراسهای شخصی  و یک منطقه خواب آرام برای هر عضو خانواده وجود دارد.

تنها، یک برنامه فضایی مشخص می تواند این حجم از ناهمگونی و تنوع فضایی را جمع آوری ، فشرده و ترکیب کند. در واقع کل بنا هم در عملکرد هم درفرم فضایی تفاوت دارد. این بنای سنگین و عظیم، از پایه ، محکم به خاک سپرده شده است ؛  نورگیری،  پلان  باز، فریم های فولادی طبقه همکف با دیوارهای رنگ و لعاب زده شده ،  واحدهای کوچک گچ کاری شده با      باز شوهای بزرگ ، هر کدام دید و جهت گیری منحصر به خود را دارند.

تراس بزرگ، یک پلت فرم است ، که توسط یک ساختار عظیم مثلثی شکل  پشتیبانی می شود، این تراس سایه بانی برای انبار (konoba) به شمار می آید،  یک ورودی پوشیده شده و یک  راه پله منحنی، در قسمت ورودی Gumnohouse  خودنمایی می کند. تراس ، در مخروط بتن عظیم قرار گرفته است، عناصر دیگری از جمله یک استخر با شکل نامنظم با عمق های مختلف، یک دیگ آب که شامل جاذبه های زیبای دریایی است ، در یک دید کلی در  Crikvenica – Novi Vinodol Riviera وجود دارد.

طراحی خانه Gumnohouse)  Gumno ) به گونه ای است که می تواند هم نقش مکانی آرام و خصوصی را ایفا کند. هم از سوی دیگر، به راحتی تبدیل به ساختاری برای استفاده تعداد زیادی از خانواده های شاد و اجتماعی شود.

منتخب سردبیر
نمونه موردی مهدکودک

ساکنان منطقه وقتی که کار احداث  Gumnohouse به پایان رسید  حیرت زده شدند  و تصمیم گرفتند در ساخت خانه هایشان  به سمت فلسفه خانه هایی که خانه تابستانی خوانده می شود ،حرکت کنند . و فقط برای گهگاه از خانه آپارتمانی خود در Risika استفاده نمایند.

Gumno نمای کلی خانه - طراحی خانه Gumno

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن