تفریحی توریستینمونه های موردی

طراحی برج دیدنی میامی

طراحی برج دیدنی ” Skyrise ”   بلندترین برج میامی

ساخت و ساز برج مرتفع  ۱۰۰۰ فوتی  ” Skyrise “ ، که برج شاخص و نقطه عطفی برای میامی به حساب می آید ، آغاز شده است .  و طراحان ، ساخت آن را تا  اواسط سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی کرده بودند .

نمای کلی برج در شهر میامی - طراحی برج دیدنی میامی

فرم طراحی برج،  با توجه به  فلسفه Arquitectonica (  معماری فرایند و نتیجه ی برنامه ریزی، طراحی و ساخت ساختمان و یا هر ساختار دیگر است . آثار معماری ، به شکل ساختمان های مادی ، اغلب به عنوان نمادهای فرهنگی و به عنوان آثار هنری شناخته می شود) ، بر اساس یک صفحه پیوسته ی  شبکه ای متراکم است ،که تا هزاران مایل از ساحل  تا آسمان  ، ارتفاع پیداکرده است.

طراحی برج دیدنی میامی ، به گونه ای است  که گویا ، این صفحه مشبک در اطراف آتریوم بزرگی ،  پیچ و تاب خورده و به سبکی بسیار رویایی و وهم انگیز فرود می آید ، و یک منحنی درخشان را شکل می دهد . در پایه آن ، منحنی تبدیل به یک سایه بان زیبا می شود ، که عملکرد آمفی تئاتر به این قسمت اختصاص داده شده است.   نتیجه کار می تواند، به عنوان یک موج غول پیکر ، یا یک شبکه ماهیگیری غول پیکر تفسیر شود .  طراحی این برج ، الگو گرفته از مناطق گرمسیری میامی می باشد .

بر خلاف دیگر برج های دیدنی ، ” Skyrise میامی” نامتقارن است . این عدم تقارن ، بدون هدف طراحی نشده است . محدوده دید برج ،  به قدری است ، که گویا به بازدیدکنندگان ، از جنوب تا شمال امریکا خوش آمد گویی می کند. این برج ، نسخه انتزاعی مجسمه آزادی است . مجسمه ای برای مشاهده از دور ، و همچنین برای کند و کاو در داخل .

منتخب سردبیر
اصول طراحی مجتمع بین راهی

برج مراقبت میامی - طراحی برج دیدنی میامی

بر خلاف دیگر برج های دیدنی جهان ، “Skyrise میامی ” فقط یک حجم ، جهت مشاهده نیست . بلکه شامل مجموعه ای از عملکردهای مختلف می باشد . این عملکردها و فضا ها ، شامل رستوران ها، مغازه ها، سالن  های نمایش ، گالری  نمایشگاه، تئاتر، باشگاه شبانه می باشد و تاکید شده است که حس حرکت از آسمان تا خلیج  د ر طراحی داخلی ،نیز توسط وسایل گوناگون حرکتی ، ایجاد گردد.

تفکر فعلی در طراحی برج دیدنی میامی ، نشان می دهد ، که معماری نه تنها در مورد شکل ، بلکه در مورد محتوا نیز صادق است.Skyrise  ، در واقع نمادی برجسته از شهر بزرگ میامی است  – شهری که خود قطب گردشگری است و مردم ازگوشه وکنار جهان  برای تفریح به آنجا می آیند.دارای آب و هوای زیبا، سواحل معروف و آبهای درخشان خلیج بیسکین می باشد-  این عوامل  تقویت کننده  اثربرج Skyrise می باشند . موقعیت این برج بسیار عالی است.  این برج ، فقط چند دقیقه از یکی از شلوغ ترین فرودگاه های پرجمعیت بین المللی (۲۷ میلیون مسافر سالیانه)  فاصله دارد . و در کنار بندر میامی واقع است، ، Skyrise میامی به راحتی قابل دسترسی است.

برج مراقبت میامی 1 - طراحی برج دیدنی میامی

برج  Skyrise میامی ، هسته اصلی ” مرکز سرگرمی Bayfront ” شهر میامی است . Skyrise Miami در کنار لبه آب Bayside Marketplace، استقرار یافته است . و یک محل خرید و ناهار خوری برای بیش از ۲۳ میلیون بازدید کننده سالانه فراهم کرده است . جانمایی مناسب این برج به گونه ای  است ، که امکان بازدید از مکانهای تفریحی مختلف از جمله:

منتخب سردبیر
طراحی هتل درختی قطب شمال

American Airlines Arena ( با ۸۲۰،۰۰۰ بازدید کننده سالانه)، موزه پارک با دو سالن جدید خود، موزه علم (۵۵۰،۰۰۰ بازدید کننده سالانه پیش بینی شده) و موزه هنر میامی (۲۰۰،۰۰۰ بازدید کننده سالانه پیش بینی شده)؛ و Bayfront پارک( با بیش از ۵۰۰،۰۰۰ بازدید کننده سالانه) را فراهم می کند.

هم جواری های برج - طراحی برج دیدنی میامی

میامی با جاذبه های ازقبیل، تپه های جهانی و یا کلیساهای دیدنی و جذاب، مغازه ها، هتل ها و رستوران ها  نام و اعتبار پیدا کرده است . Skyrise  نمونه ی کوچکی ، از آن همه جاذبه دیدنی Miami است  . میامی به عنوان مقصد تعطیلات و شهر بین المللی شناخته شده است.

مقایسه برج های مطرح دنیا - طراحی برج دیدنی میامی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن