نمونه های موردیپایانه مسافربری

طراحی ایستگاه مترو

در این بحث نمونه ای از طراحی ایستگاه مترو را آماده کرده ام .که میخوام خدمت همراهان همیشگی سایت متر به متر ارائه بدم . پس همراه ما باشید.

طراحی ایستگاه مترو ی پاریس

طراح : گروه معماری BIG و استودیوی فرانسوی Silvio D’ascia

این ایستگاه ، توسط شرکت معماری مستقر در کپنهاگ ، Bjarke Ingels Group ) BIG ) و استودیوی فرانسوی Silvio D’ascia در پاریس طراحی  شده است . ایستگاه  مذکور در لاین ۱۵ واقع است. و جزو ۶۸ ایستگاه جدید برای پروژه بزرگ پاریس اکسپرس است . که خطوط موجود مترو را برای ۲۰۰ کیلومتر دیگر گسترش خواهد داد.

دوستان عزیز جهت دریافت پروزه و رساله با موضوع ایستگاه قطار و مترو اینجا کلیک کنید

ایستگاه متروی پاریس - طراحی ایستگاه مترو

طرح پیشنهادی معماری BIG و Silvio d’Ascia ، دارای یک ساختار قرمز مایل به قهوه ای است . که شکل یک حلقه  P را تشکیل می دهد. دو بال از حلقه بر روی یکدیگر حرکت کرده و یک حلقه ی  دایره ای شکل تشکیل می دهند و سپس در جهت های مختلف از هم  فاصله گرفته و جدا می شوند . و یکی از این بالها از روی رودخانه مجاور عبور می کند، و دیگری در زیر گذرگاه قرار می گیرد.

شاید بپرسید ، که این فرم نشات گرفته از چه مفهومی می باشد؟  معماران ، مفهوم طرح و کانسپت پروژه را این گونه توضیح داده اند : ” پروژه ایستگاه قطار یا ” Gare du Pont de Bondy “، سنت پاریس را ادامه می دهد . که بر وجود پل ها ، به عنوان فضاهای اجتماعی و نشانه های فرهنگی تاکید دارد.”  آنها اضافه کردند، “در Bondy، ایستگاه  هم به عنوان پل و هم تونل در اطراف حلقه ای غول پیکر پیچیده شده است، و نقطه اتصال رودخانه به محل توقف قطار می باشد. ”

سیر جدید ۷۵ کیلومتری لاین ۱۵ قطار، دارای سه پورتال در جنوب، غرب و شرق خواهد بود . و آنها را به سایر سیستم های حمل و نقل متصل می کند.

الگوریتم فضایی ایستگاه - طراحی ایستگاه مترو

BIG می گوید: “عمیق ترین تونل های قطار ، اکنون به طور مستقیم به آسمان پاریس باز می شوند و محله های اطراف آن در یک حلقه ی واحد – یک ساختار جدید معماری یا یک زیر ساخت شهری و فضای اجتماعی- متحد خواهند شد”

Pont de Bondy یکی از ۹  “ایستگاه  نمادین” است . که در سراسر شبکه ، گسترش یافته اند . سایر شرکت ها یی که شامل خطوط زیر زمینی پاریس هستند عبارتند از : Kengo Kuma & Associates، الیزابت دپورتزامپارک و همچنین   Grimshaw  . که در خط ۱۵ قرار دارد.

منتخب سردبیر
طراحی معماری کتابخانه
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن