خانه / نمونه های موردی / طراحی ایستگاه مترو
طراحی ایستگاه مترو ---پاریس

طراحی ایستگاه مترو

در این بحث نمونه ای از طراحی ایستگاه مترو را آماده کرده ام .که میخوام خدمت همراهان همیشگی سایت متر به متر ارائه بدم . پس همراه ما باشید.

طراحی ایستگاه مترو ی پاریس

طراح : گروه معماری BIG و استودیوی فرانسوی Silvio D’ascia

این ایستگاه ، توسط شرکت معماری مستقر در کپنهاگ ، Bjarke Ingels Group ) BIG ) و استودیوی فرانسوی Silvio D’ascia در پاریس طراحی  شده است . ایستگاه  مذکور در لاین 15 واقع است. و جزو 68 ایستگاه جدید برای پروژه بزرگ پاریس اکسپرس است . که خطوط موجود مترو را برای 200 کیلومتر دیگر گسترش خواهد داد.

دوستان عزیز جهت دریافت پروزه و رساله با موضوع ایستگاه قطار و مترو اینجا کلیک کنید

طرح پیشنهادی معماری BIG و Silvio d’Ascia ، دارای یک ساختار قرمز مایل به قهوه ای است . که شکل یک حلقه  P را تشکیل می دهد. دو بال از حلقه بر روی یکدیگر حرکت کرده و یک حلقه ی  دایره ای شکل تشکیل می دهند و سپس در جهت های مختلف از هم  فاصله گرفته و جدا می شوند . و یکی از این بالها از روی رودخانه مجاور عبور می کند، و دیگری در زیر گذرگاه قرار می گیرد.

شاید بپرسید ، که این فرم نشات گرفته از چه مفهومی می باشد؟  معماران ، مفهوم طرح و کانسپت پروژه را این گونه توضیح داده اند : ” پروژه ایستگاه قطار یا ” Gare du Pont de Bondy “، سنت پاریس را ادامه می دهد . که بر وجود پل ها ، به عنوان فضاهای اجتماعی و نشانه های فرهنگی تاکید دارد.”  آنها اضافه کردند، “در Bondy، ایستگاه  هم به عنوان پل و هم تونل در اطراف حلقه ای غول پیکر پیچیده شده است، و نقطه اتصال رودخانه به محل توقف قطار می باشد. ”

سیر جدید 75 کیلومتری لاین 15 قطار، دارای سه پورتال در جنوب، غرب و شرق خواهد بود . و آنها را به سایر سیستم های حمل و نقل متصل می کند.

BIG می گوید: “عمیق ترین تونل های قطار ، اکنون به طور مستقیم به آسمان پاریس باز می شوند و محله های اطراف آن در یک حلقه ی واحد – یک ساختار جدید معماری یا یک زیر ساخت شهری و فضای اجتماعی- متحد خواهند شد”

Pont de Bondy یکی از 9  “ایستگاه  نمادین” است . که در سراسر شبکه ، گسترش یافته اند . سایر شرکت ها یی که شامل خطوط زیر زمینی پاریس هستند عبارتند از : Kengo Kuma & Associates، الیزابت دپورتزامپارک و همچنین   Grimshaw  . که در خط 15 قرار دارد.

درباره ی Lotfi- somayeh

مطلب پیشنهادی

طراحی معماری کتابخانه

طراحی معماری کتابخانه

طراحی معماری کتابخانه همراهان عزیز سایت متربه متر، میخوام دراین پست به بررسی اصول و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *