طراحی مسکونینمونه های موردی

طراحی آپارتمان مسکونی Vitra

طراحی آپارتمان مسکونی ویترا ( Vitra ) .

پروژه مسکونی  لوکس و بلند پایه، Vitra، توسط معمار ، دانیل لیبسکیند (معمار، هنرمند و طراح سازنده لهستانی – آمریکایی است) و استودید لیبسکیند ، طراحی شده و توسط JHSF ( شرکت پیشرو در توسعه املاک و مستغلات برزیل) توسعه یافته است.

دوستان عزیز جهت دریافت پروزه و رساله با موضوع طراحی مسکونی اینجا کلیک کنید

Vitra Studio Libeskind 15 - طراحی آپارتمان مسکونی Vitra

این پروژه در ماه مارس تکمیل شد ، پس از آن اقدام به واگذاری واحدها به مستاجران کردند. Vitra اولین پروژه Libeskind در آمریکای جنوبی است .

Vitra ، یک پروژه مسکونی مدرن با نمای کاملا شیشه ای است . که در منطقه Itaim Bibi سائو پائولو  و در نزدیکی بزرگراه های اصلی شهر واقع شده است، و به پارک های Ibirapuera و   Do Povo دسترسی  دارد. و این دسترسی به پارک و فضای سبز، خود نکته ای مثبت در طراحی این آپارتمان مسکونی به شمار می آید. جسارت در طراحی این بنا، آن را همچون مجسمه شکل داده است . این آپارتمان ، دارای یک نمای شیشه ای چند لبه ای است ، که به بالکن هایی مجهز شده است و یک الگوی ریتمیک ، درسرتا سر نما ایجاد کرده است.

الهام بخش این پروژه ، شهر سائوپائولو و مردم برزیل است .  معمار دانیل لیبسکیند گفت : “من این برج را طراحی کرده ام تا بتوانم خوش بینانه، فرهنگ پر جنب و جوش و توانایی ها و پویایی مردم منطقه را بیان کنم”.

ویژگی های طراحی آپارتمان مسکونی Vitra :

این آپارتمان شامل چهارده طبقه و امکاناتی از قبیل خوابگاه و پنت هاوس می باشد . که هر کدام دارای طرح  وزیر بنای منحصر به خودشان می باشند.

منتخب سردبیر
طراحی بیمارستان جدید مرکز پزشکی دانشگاه برج راش

قسمت لابی این آپارتمان دارای یک میزپذیرش بتونی می باشد. که با دیواری ازجنس چوب برزیلی که از کف تا سقف ادامه دارد احاطه شده است.  استفاده از ترکیب بتن و چوب در ورودی وسرسرای مدرن  وتمیز ساختمان زیاد تکرار شده است. طراحی داخلی توسط ، José Bechara ، هنرمند مشهور ریو دو ژانیرو انجام شده است . امکانات هتل شامل استخر شنا، آبگرم، سالن بدنسازی، سالن چند منظوره و اتاق بازی برای کودکان می باشد.

“Vitra ، یک مفهوم جدید در اقامتگاه های آپارتمانی است . با شکل مجسمه مانند خود، یا همان شکل بلور کریستالی، المان جدیدی برای شهر سائو پائولو به حساب می آید.

از زمان شروع  طراحی آپارتمان مسکونی ، یکی از ارکان اصلی طراحی این پروژه ، پذیرش شیوه های پایدار زیست محیطی بوده است. اصول پایدار زیست محیطی در Vitra ، شامل سیستم جمع آوری و بارگیری آب باران، پانل های خورشیدی برای گرم کردن آب ، استفاده از مواد پایدار، شیشه های دوجداره است .که مانع انتقال حرارت  و انرژی می شود و سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان و مدیریت کارآمد پسماندهای تولید شده در طول ساخت و ساز می باشد.

Vitra در Rua Horácio Lafer 500 واقع در Itaim Bibi یکی از محله های مطلوب سائوپائولو  قرار گرفته است.

استودیو لیبسکیند به خاطر طراحی این آپارتمان موفق شد ، پشتیبانی ساختمانی از دفتر سائوپائولو ، که در پروژه های مختلف JHSF از جمله Parque Cidade Jardim و Praça Vila Nova کار می کرد،  را دریافت کند.

اطلاعات پروژه
معماران: Studio Libeskind
محل سکونت: سائوپائولو ، برزیل
سال: ۲۰۱۵

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن