خانه / دکوراسیون داخلی / دکوراسیون پذیرایی
دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون بذیرایی یکی از بخش های مهم چیدمان خانه محسوب میشود و مورد پذیرایی  مهمانان به حساب می آیدبه همین دلیل باید از سلیقه و رنگ و چیدمان زیبایی استفاده شود دکوراسیون بذیرایی را مبلمان. تابلو. کف یا کفپوش .سقف .اجسام تزئینی ورنگ دیوارها و…تشکیل میدهد.امروزه همه ی ما علاقه و توجه به سزایی در دکوراسیون پذیرایی داریم.همه ما ایرانی ها دوست دار تنوع درمنزل و تغییر دکوراسیون پذیرایی و چیدمان هستیم. اما در ایران مشکلی که همه ی ما را به جزئی پاسوز خود کرده نبود فضای زیادبرای پذیرایی است.

ابعاد و متراز پذیرایی به چه شکلی باید باشد؟

برای جدا سازی پذیرایی و نشیمن به ابعاد یا متراز بزرگتری نیاز است.امروزه برای راحتی و آسایش خانواده ها متراژ خانه های به بهره برداری رسیده شده بزرگتراز سالیان گذشته به انجام میرسد.نوع چیدمان منزل به ابعاد و متراژ آن بستگی دارد اگرابعاد بذیرایی بزرگ باشد قطعا نوع چیدمان نوع دکوراسیون تغییرخواهد کرد.ودر صورت متراز بالا بودن منزل آن را به دو قسمت تبدیل میکنند که به نحوه بذیرایی و نشیمن قرار میگیرد که معنی و چیدمان این دو کاملا با دیکدیگر متفاوت است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نورپردازی دکوراسیون پذیرایی چگونه باید باشد؟

اصولا پذیرایی ها در وجود فضای زیاد از پنجره های بزرگ استفاده میشود که این امر باعث روشنایی و دلباز بودن پذیرایی و بیشتر زیبایی آن کمک میکند.ولی در بعضی از خانه ها با تغییر نوع ساخت و معماری پذیرایی از وجود پنجره و نور طبیعی به دور است به همین دلیل  به کمک معمار و طراح دکوراسیون با استفاده از رنگ روشن در چیدمان و فضای دکوراسیون پذیرایی و قراردادن لامپ ها و چراغ ها ریسه های ریز در گوشه و کنار سقف و کفپوش گذاشتن آباژور های تزیینی در کنار پذیرایی روشنایی زیاد در آن فضا جلوه زیبابی میدهد.

 

دکوراسیون پذیراییwww.metrbemetr.com

 

نوع رنگ های استفاده شده در دکوراسیون بذیرایی به چه صورت باید باشد؟

پذیرایی به دلیل معنی مهمانداری و پذیرایی از مهمان تا توانسته باید از رنگ های روشن وتنوع  رنگ استفاده شود به طور مثال کلا رنگ مشکی یا سفید یا بنفش نه اینکه زیبایی به دکوراسیون و فضای پذیرایی نمیدهد بلکه آنرا به یک فضای خسته کننده تکراری تبدیل میکند, به همین دلیل استفاده از تنوع رنگ در دیوارها  کفبوش سقف و مبلمان یک آرامش و توجه به سزایی رادر خود به وجود می اورد.

 

دکوراسیون پذیراییwww.metrbemetr.com

 

وسایل استفاده شده در پذیرایی و نوع وسایل به چه نحوی باید باشد؟

بخش اساسی دکوراسیون پذیرایی  را مبلمان و تابلو و وسایل تزیینی شومینه و…تشکیل میدهد بس باید در انتخاب این موارد دقت و سلیقه ی خوبی به کاربرد. و معمولا انتخاب این موارد به سلیقه ی خانواده صورت میگیردبرخی از خانواده ها از موارد سلطنتی راحتی سنتی و کلاسیک استفاده میکنند  ولی اساسا برای دکوراسیون پذیرایی  از چیدمان وسایل سلطنتی به کار میبرند که این امر کاملا سلیقه ای صورت میگیردو همچنین وسایل استفاده شده درپذیرایی بستگی به فضای پذیرایی .ابعاد مورد استفاده پذیرایی هم بستگی دارد.

 

دکوراسیون پذیراییwww.metrbemetr.com

 

نوع چیدمان دکوراسیون بذیرایی به چه صورت باید باشد؟

نوع چیدمان بایدصمیمی  نزدیک به هم و استفاده شده از رنگ های گرم باشد و همچنین برای چیدمان باید یه نگاهی هم به نوع و مدل سقف کفپوش وسایل تزیینی قرارگرفته درآن فضا توجه کرد که  با وجود و چیدمان همه ی این موارد راحتی و صمیمیت خلق شده باعث زیبایی دکوراسیون پذیرایی خواهد شد.

 

درباره ی کیوان شهابی

مطلب پیشنهادی

طراحی داخلی و نور پردازی مجتمع تجاری

طراحی داخلی و نور پردازی مجتمع تجاری

طراحی داخلی و نور پردازی مجتمع تجاری همراهان عزیز و همیشگی سایت متر به متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *